Resultatlista: 42K - Dam start: 2019-07-06 09:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1486Gibrand, MalinFK Studenterna04:14:22
2491Höckert, Hanna04:21:50+00:07:28
3480Gustafsson, AnnicaLänna Löp och CK04:30:31+00:16:09
4481Svensson, HannaTjalve IF Norrköping, team power woman athletic club04:39:56+00:25:34
5484Bergflo, EmmaTeam Nordic Trail04:45:06+00:30:44
6493Hellman, YannÄngebo IK04:49:52+00:35:30
7500Rusdal, Kajsa04:54:14+00:39:52
8468Söderqvist, PetraStorvreta IK04:54:50+00:40:28
9485Gustafsson, AliceKungsörs SK05:09:35+00:55:13
10469Walter, ChrisEnhörna IF05:14:44+01:00:22
11478Laratta, AliceTeam Nordic Trail05:16:01+01:01:39
12415Andersson, Erica05:16:54+01:02:32
13490Walter, AnnikaTeam Nordic Trail05:20:02+01:05:40
14489Petersson, CeciliaStockholm HHH05:47:20+01:32:58
15488Borg, AnneliOK Denseln05:47:48+01:33:26
16483Trägårdh, Andrea05:49:53+01:35:31
17473Lind, MadelaineSkavsåret IF05:51:44+01:37:22
18475Svedberg, CarolineLöparbruttorna06:01:02+01:46:40
19487Lindquist, AnnaFärjestadens Motions IF06:12:47+01:58:25
20227Intraram, KitsaneeThailand06:53:38+02:39:16
-471Batnasan, BattsetsegDNF
-472Batnasan, OdgerelDNF
-477Ellmark, NinaTeam Envol/ Stigtomta löpningDNF
-482Norin, AnnaMSIDNF
-474Biwersi, KarinDNS
-476Nätterlund, MariaGävleDNS
-470Roos, SusanneDNS
Redovisat 27 av 27 st
Resultatlista: 42K - Herr start: 2019-07-06 09:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1451Lund, OskarIK Vista03:27:04
2442Duval, ThibaultAdidas Runners Stockholm03:39:22+00:12:18
3449Sandén, HenrikLänna Löp och CK03:43:14+00:16:10
4432Axén, JonasMotala AIF OL03:49:24+00:22:20
5463Nilsson, SamuelFinspångs AIK03:55:00+00:27:56
6426Karlsson, AndréasLinköping04:02:12+00:35:08
7460Olsson, NiklasIK Akele04:02:55+00:35:51
8461Nilsson, HenrikKatrineholms SK Friidrott04:05:02+00:37:58
9456Bjerkegren, Stefan04:06:22+00:39:18
10447Berg, RobertOK Hällen04:10:01+00:42:57
11466Manole, JonasFK Studenterna04:14:33+00:47:29
12479Berring, JoelCentrum OK04:15:51+00:48:47
13448Janzon, Per04:19:45+00:52:41
14408Ljungqvist, Anders04:21:06+00:54:02
15457Danell, FredrikEkängens IF04:24:58+00:57:54
16435Filipsson, FredrikTjalve IF Norrköping04:32:01+01:04:57
17420Ahlqvist, MathiasMikkeller Running Club04:34:31+01:07:27
18492Svalstrand, MikaelSEA Kayak Billdal04:36:28+01:09:24
19467Häll, Per E.SLK Oxelösund04:39:02+01:11:58
20436Johansson, TobiasT.U.F.F04:39:06+01:12:02
21431Widenfors, MarcusTeam Nordic Trail04:39:26+01:12:22
22437Larsson, Patrik04:46:52+01:19:48
23495Wärner, HugoAC Studenterna04:47:44+01:20:40
24450Blomqvist, Andreas04:49:01+01:21:57
25455Österlund, MagnusMatteus SI04:49:52+01:22:48
26427Steiner, PeterTeam Ultra Sweden04:52:56+01:25:52
27501Nasvik, IngveSK Rye04:52:58+01:25:54
28418Erenger, DavidBriteback04:53:12+01:26:08
29497Flink, FredrikVästerås LK04:54:50+01:27:46
30444Engholm, JoakimWhatstone löpers04:54:52+01:27:48
31424Lachowicz, Jacek04:54:56+01:27:52
32414Broquist, Thomas04:57:06+01:30:02
33402Claesson, EricUT Kolmården05:05:31+01:38:27
34462Gunnarsson, AndersIfk Österbymo05:09:43+01:42:39
35405Skogh, MikaelGubblöpet05:11:08+01:44:04
36443Malmgren, ChristianRun forrest run05:11:59+01:44:55
37438Dario, MårtenNyköpings OK05:12:09+01:45:05
38441Meteyer, JeremyZero Waste Stockholm05:14:17+01:47:13
39421Asp, OlaNynäshamn Långdistansklubb05:14:35+01:47:31
40439Johansson, TomasIK Nocout.se05:14:41+01:47:37
41494Lundström, JanÄngebo IK05:19:18+01:52:14
42459Davidsson, OskarIFK Tuna05:19:48+01:52:44
43499Hamberg, MattiasUppsala Survival05:24:52+01:57:48
44454Larsson, IngvarTjalve IF Norrköping05:28:36+02:01:32
45406Deneergaard, PeterRunning4serenity05:33:08+02:06:04
46412Axell, KlasVäxjö05:33:40+02:06:36
47409Andersson, Johannes05:34:16+02:07:12
48496Herzén, Sebastian05:34:16+02:07:12
49502Söderqvist, JohanÄlta IF05:47:13+02:20:09
50422Wickwald, HugoTrailrunning Sweden05:47:25+02:20:21
51445Löwendahl, JonasLinköpings skidklubb05:53:53+02:26:49
52410Wachtmeister, Calle06:01:09+02:34:05
53419Topplund, FredrikLinköping06:05:47+02:38:43
54423Bertilsson, OlleFjällmossen06:07:12+02:40:08
55440Lescop, Baptiste06:08:35+02:41:31
56413Hedman, MagnusVäxjö06:09:43+02:42:39
57416Kullgard, Niclas06:12:50+02:45:46
58465Klaesson, MikaelTeam Nordic Trail Trosa06:18:58+02:51:54
59430Englund, BjörnMaxpreststion sportclub06:24:06+02:57:02
60498Pettersson, Mattias06:53:36+03:26:32
61452Thorslund, GustafLinköping07:09:08+03:42:04
-411Anundsson, MagnusDNF
-453Arnesson, PeterBottnaryds IFDNF
-458Björkeby, JensTeam BjörkebyDNF
-434Johansson, PeterOXELÖSUNDDNF
-503Jovanovic, IvanDNF
-417Axelsson, Anders TurbofotenFarsta galoppersDNS
-403Brodén, Mattias-DNS
-429Dahlgren, ThomasRunneby runners LKDNS
-433Edenfäll, BoVallentunaDNS
-401Gundberg, EdvinTeam Nordic TrailDNS
-404Henriksson, StefanGubblöpetDNS
-407Holmström, HenningKlubblösDNS
-464Jonsson, PatrikTiny DancerDNS
-400Nygren, TobiasJönköpingDNS
-428Nyström, KurtLundaskogs ByalagDNS
-425Rydén, IsakDNS
-446Åström, DanielLjungsbroDNS
Redovisat 78 av 78 st
Resultatlista: 2,5K - Flickor 0-12 år start: 2019-07-06 10:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
111Ettling, AliceFinspång SOK00:14:08
214Franzen, TildaKvarsebo IK00:14:16+00:00:08
316Lindgren, EmmaNAIS00:15:19+00:01:11
4169Leijon, ElsaFAIK00:15:51+00:01:43
515Franzen, YlvaKvarsebo IK00:18:21+00:04:13
6155Lindroos, EbbaKvarsebo IK00:18:26+00:04:18
7159Norberg, NatalieKvarsebo IK00:18:30+00:04:22
8171Arvehell, EmelieNorrköping00:18:40+00:04:32
917Haglund, ElsaOk hällen00:18:41+00:04:33
10179Haglund, NellyOK Hällen00:23:05+00:08:57
11158Magnusson, InezKvarsebo IK00:23:07+00:08:59
1219Segersten, NovaKvarsebo IK00:25:19+00:11:11
1312Johnsson Norinder, Ellen00:25:40+00:11:32
-10Enetjärn, AliceNyköpings BISDNS
-18Österlund, MatildaMatteus SIDNS
Redovisat 15 av 15 st
Resultatlista: 2,5K - Flickor 13-17 år start: 2019-07-06 10:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1180Sidwall, EmmaDanderyds SK00:14:30
2164Johansson, VilmaOK Hällen00:19:16+00:04:46
322Ellnemar, Nattalie00:25:03+00:10:33
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: 2,5K - Pojkar 0-12 år start: 2019-07-06 10:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1156Lindroos, HugoKvarsebo IK00:12:42
24Åberg, Jonathan00:12:50+00:00:08
37Öberg, EmilOk hällen00:12:52+00:00:10
4168Eklund, LeoFinspång00:12:57+00:00:15
5170Leijon, AxelFAIK00:14:17+00:01:35
68Öberg, LucasOk hällen00:14:18+00:01:36
73Franzén, Theodor00:15:37+00:02:55
8165Johansson, Melvin00:15:45+00:03:03
99Segersten, ViggoKvarsebo IK00:15:52+00:03:10
106Norin, MilleMSI00:16:28+00:03:46
11178Tedsjö, Valter00:16:31+00:03:49
12193Gustavsson, AlvinGöteborg00:16:57+00:04:15
13157Magnusson, HugoKvarsebo IK00:16:57+00:04:15
14175Messing, IvarÄlvsjö/Örby OK00:17:14+00:04:32
15174Messing, VideÄlvsjö/Örby OK00:18:16+00:05:34
16166Johansson, AlbinOK Hällen00:20:38+00:07:56
17154Elliot, VincentKvarsebo IK00:23:23+00:10:41
182Johnsson Norinder, Alvin00:25:34+00:12:52
195Ellnemar, Jonathan00:27:00+00:14:18
-1Grabbe, ArvidMatteus SIDNS
Redovisat 20 av 20 st
Resultatlista: 2,5K - Pojkar 13-17 år start: 2019-07-06 10:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
120Waldfelt, MelkerFinspångs SOK00:12:43
221Franzén, Alexander00:14:31+00:01:48
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: 2,5K - Vuxna start: 2019-07-06 10:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1176Messing, AnnikaStockholm00:18:18
2172Arvehell, RichardNorrköping00:18:40+00:00:22
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: 21K - Elit Dam start: 2019-07-06 11:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1377Nilsson, FridaIF Start01:38:11
2224Saksi, ElminaTjalve IF/ASICSFrontRunner01:42:05+00:03:54
3228Korhonen, HannaRunacademy IF01:43:32+00:05:21
4226Adamson, Courtney01:48:40+00:10:29
5229Bark, Anna-SofieIK Akele01:58:57+00:20:46
6225Backteman, EmmaIK Akele02:01:11+00:23:00
Redovisat 6 av 6 st
Resultatlista: 21K - Elit Herr start: 2019-07-06 11:29
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1207Ettling, PeterFinspång SOK01:25:28
2217Gründer, OscarÄrla IF01:26:21+00:00:53
3215Spratt, Joel01:26:21+00:00:53
4367Röstlund, JoakimFK Studenterna01:28:14+00:02:46
5210Bergsman, PärOCR Stockholm IF01:29:30+00:04:02
6219Arén, JacobTeam Nordic Trail01:29:33+00:04:05
7201Ekstrand, CrelleCrelle Photography AB01:29:48+00:04:20
8220Wallin, PontusTeam Nordic Trail01:30:50+00:05:22
9209Hellsten, MikaelTeam Nordic Trail Falun01:33:55+00:08:27
10213Rovio, KentÖbacka lk01:34:09+00:08:41
11218Wijkmark, MattiasKatrineholms SK Friidrott01:34:21+00:08:53
12223Hildemark, Torbjörn01:34:55+00:09:27
13370Askenteg, DavidIK NocOut01:36:59+00:11:31
14208Jonsson, JörgenTjalve IF Norrköping01:37:14+00:11:46
15204Wiberg, Jens01:37:35+00:12:07
16376Bergström, DennisIF Start01:38:11+00:12:43
17216Nyberg, SimonFAIK01:40:01+00:14:33
18293Pihl, JonasIK Nocout01:42:02+00:16:34
19212Linder, HåkanUT Kolmården01:47:29+00:22:01
20205Ström, FredrikRunacademy IF01:50:56+00:25:28
21206Andersson, ConnyRunacademy01:52:08+00:26:40
22366Malm, ErikKarlslunds IF Örebro01:53:52+00:28:24
23214Bäck, DanKumla SF01:58:16+00:32:48
24203Sikö, Rikard02:00:50+00:35:22
25268Franzén, TomasFAIK03:09:42+01:44:14
-211Bakos, KarlDNF
-200Fagerberg, JohanTjalve IFDNS
-202Letalick, MarcusDNS
Redovisat 28 av 28 st
Resultatlista: 21K - Motion start: 2019-07-06 11:39
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1222Schultz, HenrikNocout.se01:41:59
2374Nilsson, Mattias01:43:08+00:01:09
3306Henriksson, MartinKrokek If01:45:20+00:03:21
4361Johansson, ElinRunacademy01:45:20+00:03:21
5304Maschmann, MikaelÄrla if01:45:24+00:03:25
6298Wigerblad, Christer01:45:25+00:03:26
7264Stenbeck, HjalmarSäterholmens IF01:45:30+00:03:31
8378Skogenäs, Fredric01:46:03+00:04:04
9380Junwijken, Pär OlaFinspång AIK01:47:06+00:05:07
10297Eriksson, Robert01:47:32+00:05:33
11221Karlsson, OskarWe Run Peking01:47:40+00:05:41
12250Rovio, DavidÖbacka LK01:47:46+00:05:47
13259Steiner, MartinKalmar Waldorsola01:48:53+00:06:54
14267Kindesjö, MagnusGrannar IF01:51:53+00:09:54
15295Larsson, OlofSSAB OJ Korpen01:51:56+00:09:57
16281Lindgren, FredrikTrumpetare Fredrik01:52:42+00:10:43
17336Egier, EmmaOCR Stockholm IF01:53:10+00:11:11
18379Magnusson, Tina01:53:36+00:11:37
19272Strömgren, Jonathan01:55:30+00:13:31
20262Steiner, MarcusElgiganten Kök01:55:39+00:13:40
21230Oskarsson, Mattias01:55:52+00:13:53
22265Andersson, TomasFinspångs ca01:55:57+00:13:58
23362Romagny, NathanAdidas Runners01:56:31+00:14:32
24299Gustavsson, Kim01:57:52+00:15:53
25256Ringh, DavidStigtomta löpning01:58:17+00:16:18
26266Ahle, AndreasGrannar IF01:59:11+00:17:12
27386Alzén, EmmaAspöja / Åre01:59:44+00:17:45
28358Green, Caroline01:59:45+00:17:46
29316Reiner, GabriellaTeam CRS01:59:56+00:17:57
30369Ferntoft, AndersIK NocOut02:00:11+00:18:12
31277Palomino, Jhonel02:01:00+00:19:01
32244Saksi, StefanGisselöGårdsbryggeri02:01:31+00:19:32
33342Tunesson, PernillaSöderköping02:01:36+00:19:37
34269Berg, EmilFOI02:01:40+00:19:41
35328Rais, SaraTjust bike & runningclub02:01:44+00:19:45
36245Hugoo, NicklasRunning on plants02:01:52+00:19:53
37351Lunsjö, LinnFunrun byninni02:02:55+00:20:56
38263Mattsson, Jonas02:02:57+00:20:58
39331Smedberg, EricaNacka Värmdö Skidklubb02:04:02+00:22:03
40368Hallin, FilipNorrköping02:04:06+00:22:07
41294Öberg, SaraOk hällen02:04:13+00:22:14
42375Hultgren, JonasStigtomta02:04:41+00:22:42
43255Eriksson, NichlaesAxa sports club02:05:03+00:23:04
44282Haglund, DanielOk hällen02:05:41+00:23:42
45327Hammarstedt, Madelene02:05:58+00:23:59
46318Olsson, LindaTaxinge02:05:58+00:23:59
47286Sannert, MagnusNYKOPING02:06:09+00:24:10
48364Lindroos, TobiasKvarsebo IK02:07:04+00:25:05
49307Håkansson, AnnaOK Kolmården02:07:41+00:25:42
50338Tjärnelid, JennySaltängens mekaniska verkstad AB02:07:46+00:25:47
51505Vistinmäki, JohannaOxelösund02:07:46+00:25:47
52352Eckervig, AnetteForia AB02:07:48+00:25:49
53280Olsson, Dennis02:07:54+00:25:55
54273Karlsson, TommyFriskis & Svettis Söderköping02:08:26+00:26:27
55335Stenbeck, EbbaSäterholmen IF02:08:40+00:26:41
56292Reichhuber, JohannesTeam Nordic Trail Stockholm02:09:08+00:27:09
57305Johansson, MattiasTeam Eagle Multisport02:09:09+00:27:10
58276Karlsson, RobinRunNKPG02:09:09+00:27:10
59233Harryson, Emil02:09:10+00:27:11
60240Lakso, Petter02:09:12+00:27:13
61340Ekström, Josefin02:09:20+00:27:21
62353Garcia, DanielaRunacademy IF02:09:53+00:27:54
63288Samuelsson, Karl-JimmyThe Classic Sports Club02:09:53+00:27:54
64296Östrem, AndersFlame Heads02:10:19+00:28:20
65302Stensson, NiclasNais02:11:18+00:29:19
66359Reichhuber, SarahTeam Nordic Trail Stockholm02:11:22+00:29:23
67329Roland Andersson, Anna02:11:29+00:29:30
68278Uller, Martin02:11:35+00:29:36
69248Andersson, Toivo02:11:42+00:29:43
70252Skytt, Patric02:11:49+00:29:50
71253Wiberg, Mikael02:12:19+00:30:20
72382Skult, AnnaKumla02:12:42+00:30:43
73324Thunholm, Jenny02:14:11+00:32:12
74360Peterson, Katarina02:14:31+00:32:32
75344Svensson, Rebecca02:14:46+00:32:47
76300Stjerna, AndreasFriskis och Svettis Söderköping02:15:10+00:33:11
77317Törnqvist, Linnea02:15:16+00:33:17
78326Amrén, ÅsaTjalve02:15:22+00:33:23
79239Dagh, Fredrik02:15:25+00:33:26
80289Falk, LinusJönåker02:16:02+00:34:03
81275Gustavson, BjörnFAIK02:16:27+00:34:28
82290Bergflo, RichardTeam Nordic Trail02:16:58+00:34:59
83333Nybacke, Marianne02:17:26+00:35:27
84242Blomberg, Robert02:17:27+00:35:28
85314Danborg, Malin02:17:27+00:35:28
86322Svensson, LouiseRunacademy IF02:17:43+00:35:44
87270Nilsson, HåkanLinköping02:17:53+00:35:54
88260Pettersson, JonasLonesome runners02:18:57+00:36:58
89504Eriksson, SusanneOxelösund02:19:08+00:37:09
90321Hansen, LindaFriskis och svettis Söderköping02:19:55+00:37:56
91243Bengtsson, Johan02:21:27+00:39:28
92271Friman, Anton02:22:55+00:40:56
93339Friman, Anna02:22:55+00:40:56
94287Folkesson, PerNyköping02:23:44+00:41:45
95373Folkesson, LindaNyköping02:23:44+00:41:45
96371Jansson, SandraSjöboviken02:24:49+00:42:50
97350Meyer, SaraMatteus SI02:24:53+00:42:54
98261Johnsson, Fredrik02:25:21+00:43:22
99330Billgren, Charlotte02:27:21+00:45:22
100258Tunemar, AndreasTeam Nordic Trail02:27:21+00:45:22
101347Sippl, Natalie22.0502:27:52+00:45:53
102315Thiel, Anneli02:28:44+00:46:45
103334Löfgren, Cathrine02:28:51+00:46:52
104291Susi, Fredrik02:29:45+00:47:46
105234Lindberg, JonnyKristinehamn02:34:01+00:52:02
106312Carlsson, Tina02:35:55+00:53:56
107313Olsson, Josefin02:35:55+00:53:56
108241Olsson, Alexander02:36:00+00:54:01
109310Magnusson, Catarina02:36:54+00:54:55
110323Bertvall, JennyTyresö02:37:45+00:55:46
111232Cederberg, Roger02:39:11+00:57:12
112337Unger, AnnikaLonesome Runners02:40:02+00:58:03
113332Sandberg, KristinFriskis och Svettis02:40:37+00:58:38
114365Ahlbäck, CarinAXA SK02:41:02+00:59:03
115236Jalilian Mossavion, Vahid02:41:05+00:59:06
116254Wiik Gundersen, EmilApptek Applikationer AB02:41:42+00:59:43
117257Börjeskog, KarinLoSix02:45:30+01:03:31
118303Götesson, StefanLoSix02:45:30+01:03:31
119311Gunell, Susanne02:47:23+01:05:24
120320Strömberg, Malin02:48:03+01:06:04
121354Friberg, SannaHuddinge02:48:09+01:06:10
122246Eriksson, AndersEnköpings AIF02:53:03+01:11:04
123325Wiberg, Petra02:53:44+01:11:45
124349Planting, Ebba03:08:03+01:26:04
125231Håkansson, RobertOK Kolmården03:11:30+01:29:31
-520Dahl, JimmyTordenDNS
-308Söderqvist, PernillaStorvreta IK *
-348Elimä, EricaDNF
-363Häll, AndersFlame HeadsDNF
-372Strömqvist, JohanSMHI IFDNF
-285Bister, JohnDNS
-238Björkman, DanDNS
-357Ekendal, MartinDNS
-319Eriksson, HelenaDNS
-279Hartman, MikaelDNS
-345Hövling, MariaNyköpingDNS
-247Jóhanneson, HinrikGrundarfjörðurDNS
-343Kleringer, MariaDNS
-237Kronander, HåkanDNS
-284Lundahl, KristofferDNS
-341Salovaara, Anna-KarinTeam Nordic Trail LinköpingDNS
-301Stenberg, LudvigIK NocOut.seDNS
-274Vergara, ManuelDNS
-235Wittbom, NiklasDNS
-249Örtenblad, RobinDNS
-355Österlund, MariaMatteus SIDNS
Redovisat 146 av 146 st
Resultatlista: 6K - Damer fr.o.m. 18 år start: 2019-07-06 11:59
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1147Arnesson Galler, MarieIK Dran00:31:44
2143Lindblom, JennyFAIK00:32:52+00:01:08
3194Lindberg, HelenKolmården00:34:17+00:02:33
4196Hultman, Sara00:34:52+00:03:08
5132Wiremalm, Malin00:35:00+00:03:16
6152Lind, SaraBillerudKorsnäs00:35:03+00:03:19
753Norberg, Amanda00:35:59+00:04:15
8113Purvins, Sarah00:39:55+00:08:11
9104Karlsson, Ida00:42:01+00:10:17
10198Björkman, CarolinaStigtomta Löpning00:42:05+00:10:21
11124Lindgren, LenaNocout00:42:26+00:10:42
12140Gottlind, LouiseVardagsstark00:43:42+00:11:58
13144Ericsson, CarinaNyköping00:44:50+00:13:06
14131Ivarsson, Linda00:44:55+00:13:11
15123Wahlqvist, JennyLinköping00:44:57+00:13:13
16133Duan, Veronica00:45:14+00:13:30
17395Karlsson, HelenaRun´n Enjoy00:45:24+00:13:40
18394Wallin, AnnaRun´n Enjoy00:45:58+00:14:14
19130Gabrielsen, Linda MarieWe run peking00:46:32+00:14:48
20142Alheim, KatarinaTullinge00:46:34+00:14:50
21105Malmsten, MariaIFK Linköping Brottning00:46:45+00:15:01
22118Granath Edlund, UlrikaÅGIF00:46:46+00:15:02
23151Ekström, Joline00:46:47+00:15:03
24128Ferin, HelenWe Run Peking00:46:53+00:15:09
25183Frisell, EmmaFrösön00:47:02+00:15:18
26141Lindberg, Petra00:47:07+00:15:23
27190Pettersson, CarinaVreta Somk00:47:21+00:15:37
28111Zetterstrand, Alice00:47:44+00:16:00
29109Skoog, EmelieRåby Skoog AB00:47:45+00:16:01
30390Rindom, ElisabethKatrineholm00:47:49+00:16:05
31149Green, Mari00:48:01+00:16:17
32192Wagner, Julia00:48:43+00:16:59
33145Fridsén, Johanna00:49:03+00:17:19
34139Lindroos, AnitaThe nerds00:51:16+00:19:32
35136Lantz, Angelica00:52:43+00:20:59
36122Nordell, Hanna00:53:03+00:21:19
37129Lind, Kerstin00:53:06+00:21:22
38127Åsberg, Monica00:53:06+00:21:22
39392Bångman, LinneaOfferdals SK00:53:08+00:21:24
40197Göthberg, JennieNyköping00:53:19+00:21:35
41391Lantz, Suvi00:53:54+00:22:10
42102Eriksson, MelindaMIF-Örebro kommun00:54:28+00:22:44
43103Karlsson, JennieMIF- Örebro kommun00:54:30+00:22:46
44135Yngve, CamillaVill apelsiner bli juice eller blir de pressade till det?00:55:26+00:23:42
45148Rosenbom, LiselottÅkersberga00:55:46+00:24:02
46150Tuxen-Meyer, HedvigThe nerds00:56:05+00:24:21
47138Holm, EvaThe nerds00:57:17+00:25:33
48137Montan, Carolina00:58:38+00:26:54
49134Broddegård, MarieVill apelsiner bli juice eller blir de pressade till det?00:59:20+00:27:36
50114Hugosson, Josefin00:59:47+00:28:03
51115Sundström, Britt01:00:48+00:29:04
52309Cederberg, Maria01:04:12+00:32:28
53106Fredriksson, Anna01:04:40+00:32:56
54125Svensson, Linnéa01:12:08+00:40:24
55121Svensson, Helene01:12:52+00:41:08
56119Hjalmarsson, BeatriceTeam snigel01:13:22+00:41:38
57117Sturegren, ÅsaTeam Snigel01:17:52+00:46:08
-116Gustafsson, MalinDNS
-107Larsson, MichaelaLinköpingDNS
-110Lönn, EmiliaGranheds ifDNS
-120Nilsson, AnnaDNS
-126Sörbergh Runesson, SusanneDNS
-146Lindgren, UlrikaIFK NORADNS
-153Staberg, MariaDNS
-112Skoog, CeciliaRåby SkoogDNS
-108Reiner, AnkiDNS
Redovisat 66 av 66 st
Resultatlista: 6K - Flickor t.o.m. 17 år start: 2019-07-06 11:59
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
165Lund, AnnieOK Kolmården00:30:59
267Ettling, SofieFinspång SOK00:32:07+00:01:08
3185Ernstsson, IdaFinspångs SOK00:37:41+00:06:42
466Malmsten, EnyaIFK Linköping Brottning00:43:17+00:12:18
568Gottlind, NelliVardagsstark00:48:06+00:17:07
6384Melin, SofiaOK Kolmården00:51:16+00:20:17
-69Lindgren, EmelieIFK NORADNS
Redovisat 7 av 7 st
Resultatlista: 6K - Herrar fr.o.m. 18 år start: 2019-07-06 11:59
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1167Leijon, FreddyFAIK00:26:05
2184Almestål, KarlFrösön00:26:27+00:00:22
388Andersson, Mikael00:31:31+00:05:26
480Engstrand, PhilipUmara Sports Club00:32:43+00:06:38
5195Lindberg, DavidKolmården00:34:17+00:08:12
690Svensson, CarlVattenfall IF00:34:58+00:08:53
7283Norin, TobiasMSI00:35:04+00:08:59
8189Lunsjö, MatsVreta Somk00:35:32+00:09:27
999Calvo, DennyÖstersunds SK00:35:36+00:09:31
10186Andersson, UrbanVällingby00:37:19+00:11:14
1183Gottlind, ThomasVardagsstark00:37:32+00:11:27
1287Alheim, MatsTullinge00:37:38+00:11:33
1386Ekdahl, Anders00:38:02+00:11:57
14100Englund, Jonas00:38:58+00:12:53
15182Karlsson, TommyDjungelpatrullen00:39:15+00:13:10
16181Karlsson, TureDjungelpatrullen00:39:19+00:13:14
1797Fagerman, Hannes00:40:25+00:14:20
1876Edengren, Anders00:40:38+00:14:33
1973Strand, RuneLinköping00:40:50+00:14:45
20177Tedsjö, Christian00:42:07+00:16:02
21163Johansson, Mats00:42:39+00:16:34
2291Hagberg, Christer00:44:22+00:18:17
2378Duan, Conny00:44:44+00:18:39
2477Elofsson, HenrikKolmården MTB00:44:56+00:18:51
25191Larsson, Peter00:45:22+00:19:17
2693Bjelkstrand, LarsPostens IF Södertälje00:45:35+00:19:30
2789Holmström, DennisTNT Linköping00:45:41+00:19:36
28173Eriksson, Krister00:45:43+00:19:38
2975Nygren, CarlSaab00:45:44+00:19:39
3072Larsson, ChristianSwedenring ofc00:46:33+00:20:28
31199Nilson, AndersGusum00:46:54+00:20:49
32389Monéus, KjellEskilstuna00:47:47+00:21:42
3385Andersson, MarcusAllmänna Idrotts Klubben - AIK00:47:54+00:21:49
3496Staf, Jörgen00:48:01+00:21:56
3592Svensson, Thomas00:49:03+00:22:58
36399Broddegård, MagnusNorrköping00:51:10+00:25:05
37383Melin, GunnarOK Kolmården00:51:18+00:25:13
3898Holm, UlfThe nerds00:52:04+00:25:59
3994Larsson, ErikPostens IF Södertälje00:52:59+00:26:54
40101Ericson, RichardBillerudKorsnäs00:53:14+00:27:09
41508Hansson, Jonas00:53:33+00:27:28
4295Rosenbom, RasmusÅkersberga00:55:46+00:29:41
4382Hurtig, SimonThe nerds00:57:16+00:31:11
4481Sabel, Mathias00:58:37+00:32:32
4579Webb, GraysonVill apelsiner bli juice eller blir de pressade till det?00:59:20+00:33:15
4674Hugosson, Marcus00:59:46+00:33:41
-71Larsson, SimonLinköpingDNS
-84Lindblom, DanielGnestaDNS
-70Åberg, BjörnDNS
Redovisat 49 av 49 st
Resultatlista: 6K - Pojkar t.o.m. 17 år start: 2019-07-06 11:59
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1388Enetjärn, HugoSK Bore00:30:04
2396Schönwell, LucasErikslund Trail & Swimrunners00:30:19+00:00:15
361Wiklander, Liam00:33:39+00:03:35
463Öberg, RasmusOk hällen00:34:09+00:04:05
560Gottlind, WilleVardagsstark00:34:37+00:04:33
6188Anderson, AlvarVällingby00:37:19+00:07:15
759Gottlind, BenniVardagsstark00:37:31+00:07:27
8398Ottestig, Vilgot00:38:01+00:07:57
956Waldfelt, ElmerFinspångs SOK00:39:20+00:09:16
10385Melin, LeonardoOK Kolmården00:43:25+00:13:21
11187Anderson, EdvinBromma Pojkarna Vällingby00:45:15+00:15:11
12381Nilsson, EdvinGusum00:45:32+00:15:28
1364Jarl, AxelNais00:46:16+00:16:12
14393Saksi, SixtenSmedby AIS00:53:08+00:23:04
1562Ericson, AlfredBillerudKorsnäs01:09:33+00:39:29
-58Lantz, WilliamDNS
-55Nordenvall, WilmerDNS
-57Lantz, AlveDNS
Redovisat 18 av 18 st
Resultatlista: 10K - Dam start: 2019-07-06 12:20
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1346Åberg, Lisa00:43:30
250Lind, JennieTeam Skavsåret00:45:13+00:01:43
349Wieslander, Klara00:54:49+00:11:19
4507Einarsson, Erika00:55:50+00:12:20
554Petersson, LisaIFK Göteborg00:55:50+00:12:20
6356Jarl, GabriellaNAIS00:55:54+00:12:24
713Höckert, Tekla00:55:56+00:12:26
846Toftgård, MariaSkatteverket00:58:38+00:15:08
947Konitzer, KerstinRunacademy IF01:04:29+00:20:59
1048Andersson, ChristinaTeam Snigel01:07:46+00:24:16
1151Rundblad, Anna-Lena01:11:59+00:28:29
12397Lindqvist, Anna01:15:32+00:32:02
-52Bergman, KristinaDNF
-44Fredriksson, Rebecca *
-45Sjölander, Joanna *
-43Skoog, TyraKatrineholms sk Friidrott *
Redovisat 16 av 16 st
Resultatlista: 10K - Herr start: 2019-07-06 12:20
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
133Hjärpe, Oskar00:36:18
235Näkne, DanielTjalve IF Norrköping00:37:37+00:01:19
340Björling, JockeSöndagsmilen Lindö Norrköping00:37:41+00:01:23
441Thorsson, TobiasTjalve IF Norrköping00:38:49+00:02:31
532Nordqvist, JohanTjalve IF00:39:32+00:03:14
642Andersson, RikardIK Akele00:40:04+00:03:46
7162Örum, ChristianÅkersberga Triathlonförening00:42:12+00:05:54
834Ruul, Herman00:42:32+00:06:14
930Olsson, AlexanderBirgittas trädgård00:42:36+00:06:18
1025Klarin, Niklas00:43:52+00:07:34
1138Gustavsson, Anders00:46:11+00:09:53
12251Parö, JesperIK Akele00:49:33+00:13:15
1337Bergman, Mikael00:52:04+00:15:46
1439Hassel, Marcus00:53:53+00:17:35
15506Olsson, DanielNorrköping00:54:10+00:17:52
1636Rüdow, Oskar00:55:07+00:18:49
1731Lind, Anders00:57:13+00:20:55
1827Toftgård, EmilSwedbank00:58:38+00:22:20
19387Widgren, EmilFinspång MRC00:58:46+00:22:28
20160Höckert, MelkerVäxjö01:00:22+00:24:04
21161Höckert, MartinVäxjö01:00:22+00:24:04
2229Åhrman, TimmySweden Runners01:03:44+00:27:26
-23Bergh, FilipBsk *
-28Ljungcrantz, LukasVegan Runners IK *
-24Nilsson, SamuelFinspångs AIK *
-26Ström, FredrikRunacademy IF *
Redovisat 26 av 26 st

FörkortningFörklaring
DNS(Did Not Start) Har inte startat
DNF(Did Not Finish) Har inte gått i mål/bröt
DISQ.(Disqualified) Diskvalificerad
*Väntar på resultat

www.torden.se - e-post