Resultatlista: Löpning 10 km (D) start: 2018-06-03 11:59
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbVarv 1Varv 2Totaltid
167Lee, LisaTedactive00:22:4600:24:5100:47:37
253Huselius, LottaBjörnstorps IF00:23:2700:25:1400:48:41
356Korsvold, Hanne GroOslofjord triatlon00:23:5400:26:1800:50:12
459Widen, PetraUddevalla SK00:23:4600:26:2800:50:14
557Brahm, EmmaBullarens GOIF00:25:0400:28:4800:53:52
651Bäckevik, Susanne00:29:4600:30:4501:00:31
750Arvidsson, Therese00:29:4500:32:2301:02:08
860Wold, Eirin AspenesHalden IL00:30:3200:36:0001:06:32
-52H.pagerup, SuzanneDNF
-54Iversen, MieDNS
-55Jensen, MadeleineDNS
-58Olsson, JohannaTedactiveDNS
Redovisat 12 av 12 st
Resultatlista: Löpning 10 km (H) start: 2018-06-03 11:59
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbVarv 1Varv 2Totaltid
172Hellman, JohanStrömstad Löparklubb00:18:4100:20:0700:38:48
268Lee, Jim Tedactive00:19:3600:22:2000:41:56
374Ulvhammar, JoakimTedactive OCR00:20:5500:23:1100:44:06
465Olsson, AntonJLS00:23:4000:24:2600:48:06
564Ohlsson, BengtTanums IF00:23:2300:25:1900:48:42
670Lindqvist, Christer00:22:5100:26:0400:48:55
773Svanberg, Felix00:23:4900:27:5800:51:47
869Johansson, JonnySäffle00:24:2800:28:5000:53:18
976Bukholm, Trond ReidarHalden IL00:26:1100:28:0600:54:17
1071Alfredsson, StefanFjällbacka00:26:0100:29:5300:55:54
1166Wold, TerjeHalden IL/JBIL Halden00:27:4900:30:5900:58:48
1262Karlsson, Christian00:27:2100:33:0801:00:29
1375Gustafsson, ChristianOHH hangarounds00:29:3400:30:5701:00:31
1463Nilsson, Reidar00:29:4900:34:0401:03:53
-61Andersson, StenSparbanken TanumDNS
Redovisat 15 av 15 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Löpning 5 km (D) start: 2018-06-03 12:08
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
122Johansson, JosefinBullarens GOIF00:25:25
221Jägestedt, CeciliaTeam Ultimate OCR00:25:33+00:00:08
316Myring, Karin00:27:36+00:02:11
42Johansson, Turid00:28:56+00:03:31
517Olsson, Emely00:30:09+00:04:44
64Larsson, LenaJLS00:31:40+00:06:15
718Brahm, YvonneTanums IF00:33:34+00:08:09
83Jonsson, Linda00:34:55+00:09:30
917Olsson, Emely00:52:07+00:26:42
-1Eriksson, SandraDNS
-5Nilsson, HelenaSparbanken TanumDNS
-6Sjöholm, JosefinDNS
Redovisat 12 av 12 st
Resultatlista: Löpning 5 km (F16) start: 2018-06-03 12:08
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
18Badh, CoraIK Wilske00:21:42
27Badh, CayenneIK Wilske00:23:11+00:01:29
39Göransson, MiraIK Ymer00:23:13+00:01:31
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: Löpning 5 km (H) start: 2018-06-03 12:08
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
123Gustafsson, Oscar00:22:02
210Göransson, KlaesÄspereds IF00:23:32+00:01:30
314Eneroth, Pontus00:24:30+00:02:28
413Eneroth, Daniel00:25:57+00:03:55
515Tolleson, JohnTedactive00:28:47+00:06:45
612Nyquist, DavidKvillebyns sk00:29:03+00:07:01
720Johansson, KajBullarens GOIF00:31:27+00:09:25
819Andersson, BjörnBillingsfors GF00:34:56+00:12:54
919Andersson, BjörnBillingsfors GF00:42:39+00:20:37
-11Hansson, KentStrömstad LöparklubbDNS
Redovisat 10 av 10 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Inlines 21 km – utan stavar (D) start: 2018-06-03 14:53
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1253Larsson, Emelie00:53:46
2254Lesund, HeleneOslo Speedskaters01:01:39+00:07:53
3264Wenaas, Laila01:02:20+00:08:34
4263Karlsson, LilianBekkelaget SK01:05:47+00:12:01
5252Korsvold, Hanne GroOslofjord triatlon01:12:01+00:18:15
6267Tenglund, MajaVarbergs RSK01:13:28+00:19:42
7269Bäcksholm, JonnaDala Atcive Skaters01:20:31+00:26:45
8251Iversen, Mie01:34:13+00:40:27
9270Danielsson, ElinDala Atcive Skaters01:37:43+00:43:57
-268Höglund, ElinDala Atcive Skaters *
Redovisat 10 av 10 st
Resultatlista: Inlines 21 km – utan stavar (H) start: 2018-06-03 14:53
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1261Tverland, GisleMalmö Cityskaters00:45:07
2256Eriksen, DagOslo Speedskaters00:48:04+00:02:57
3260Rundqvist, TomasFridhem Oldtimers00:48:27+00:03:20
4266Andersson, MartinVarbergs RSK00:52:24+00:07:17
5262Wiberg, MatsSkoghall00:59:23+00:14:16
6265Augland, Lars Eivind00:59:45+00:14:38
7257Gester, SvenVolvocars01:05:04+00:19:57
8259Myhre, AsgeirOslo Speedscaters01:06:03+00:20:56
9255Bruun, TomOslo Speedskaters01:07:10+00:22:03
-258Karlsson, ReineColorama *
Redovisat 10 av 10 st
Resultatlista: Inlines 42 km – utan stavar (H) start: 2018-06-03 14:53
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1296Jansson, JacobSK Skrinnaren Malmö01:21:11
2299Clement, ChaducAL Valence D'agen01:21:12+00:00:01
3286Langegård, Odd ØysteinOslo Speedskaters01:24:25+00:03:14
4281Gelin, PatrikStockholm speedskaters01:24:33+00:03:22
5273Bäckholm, LarsDala Atcive Skaters01:24:41+00:03:30
6280Gatland, ToreOslo Speedskaters01:25:32+00:04:21
7300Tenglund, NiklasVarbergs RSK01:25:56+00:04:45
8277Dahl, JohnStockholm Speedskaters01:27:03+00:05:52
9276Andersson, EskilStockholm Speedskaters01:30:16+00:09:05
10279Espeland, SigveAustrått IL Inline01:36:26+00:15:15
11289Middelkoop, GerritOslo Speedskaters01:36:26+00:15:15
12291Olsen, Kent HåkonAustrått Inline01:36:26+00:15:15
13297Jansson, HampusSK Skrinnaren Malmö01:37:09+00:15:58
14285Juell, NilsOslo Speed Skaters01:40:05+00:18:54
15274Sandholm, GöranVarbergs RSK01:41:45+00:20:34
16287Lundberg, OveVo2 Inline & cykelklubb01:41:46+00:20:35
17295Janson, Jan-ErikTidaholm SOK SISU01:48:03+00:26:52
18284Johansson, JörgenVarbergs RSK01:51:07+00:29:56
19293Siljeskog, MikaelVarbergs RSK01:51:07+00:29:56
20288Michelsen, ErikOslo Speedskaters01:54:22+00:33:11
21294Sandgren, RolfTidaholms SOK SISU01:59:30+00:38:19
22282Hedén, RolandVo2 Inlines & Cykelklubb02:00:39+00:39:28
-298Erikson, MagnusVo2inlineDNF
-283Ivering, NicolasStockholm SpeedskatersDNF
-292Ryman, PärDala Active SkatersDNF
-278Dyvelcrona, BjörnStockholm SpeedskatersDNS
-290Nilsson, FredrikDNS
Redovisat 27 av 27 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Rullskidor 14 km (P16) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1220Bakken, PetterLyn00:35:43
2221Bakken, MartinLyn00:41:57+00:06:14
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Rullskidor 28 km (D17-20) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1201Badh, CoraFalköpings AIK sk01:31:07
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Rullskidor 42 km (D21) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1141Lundgren, CamillaGöteborg SK02:17:28
2134Enerstedt, ChristinaTSOK Trollhättan02:27:48+00:10:20
3133Abrahamsson, MargaretaMånkarbo IF02:33:20+00:15:52
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: start: 1970-01-01 01:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
Ingen målgång registrerad
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Rullskidor 14 km (F16) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1202Göransson, MiraÄspereds IF00:45:31
2200Badh, CayenneFalköpings AIK sk00:50:17+00:04:46
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Rullskidor 14 km (H) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1217Sandström, PerEds SK00:34:44
2218Henriksson, JörgenEd00:36:48+00:02:04
3219Andersson, RasmusMalungs IF00:38:22+00:03:38
4214Andersson, MattiasEds SK00:42:38+00:07:54
5213Collby, MikaelLerum00:43:45+00:09:01
6203Göransson, KlaesÄspereds IF00:45:13+00:10:29
7212Larsson, Magnus00:45:29+00:10:45
Redovisat 7 av 7 st
Resultatlista: Rullskidor 28 km (H17-20) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1204Gigernes, ÅdneNes SKI01:04:11
2205Pedersen, SondreNes Ski01:07:02+00:02:51
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Rullskidor 28 km (H60) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1209Tigerberg, KentLidköpings Vsk01:14:24
2208Tigerberg, BoLidköpings VSK01:19:12+00:04:48
3216Johansson, GöranMagra IS01:21:05+00:06:41
4206Nåbo, ArneTrollhättans SOK01:23:39+00:09:15
-207Skålberg, SörenGöteborgs SkidklubbDNF
Redovisat 5 av 5 st
Resultatlista: Rullskidor 28 km (H70) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1211Soovik, Jangöteborgs skidklubb01:19:11
2215Persson, BertilGöteborgs SK01:19:13+00:00:02
3210Melin, Matz-GöranApladalensLöpareklubb01:25:56+00:06:45
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: Rullskidor 42 km (D50) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1101Öström, EleonorIK Stern02:27:00
2100Ilander, IngemoIK Stern02:33:16+00:06:16
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Rullskidor 42 km (H21) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1131Johansson, MarcusLager 157 Ski Team01:33:39
2102Bryntesson, MattiasTrollhättans SOK01:38:07+00:04:28
3105Jönsson, MarkusTranemo IF01:38:08+00:04:29
4143Alm, Henrik01:38:09+00:04:30
5103Bylund, TommyGöteborgs SK01:40:31+00:06:52
6109Noel, BaptisteTeam Rollerski Racing Team01:42:53+00:09:14
7113Westman, TobiasIK Stern01:43:05+00:09:26
8106Kanto, JohanGöteborgs SK01:43:10+00:09:31
9150Törnqvist, GustavIK Stern01:43:14+00:09:35
10156Jillerö, JohannesTrollhättans SOK01:44:14+00:10:35
11151Killen, FredrikOK Skogsvargarna01:48:01+00:14:22
12138Nilsson, AndreasIK Stern01:48:19+00:14:40
13108Netz, DanielGöteborgs Skidklubb01:48:20+00:14:41
14111Ranfalk, DavidIK Stern01:51:01+00:17:22
15112Ullman, MarcusOK ALEHOF01:53:07+00:19:28
16147Magnusson, TobiasEd01:56:15+00:22:36
17146Fossum Jensen, FredrikTistedalen/Team Craft01:56:16+00:22:37
18153Johansson, ChristofferTrollhättans SOK02:00:13+00:26:34
19107Linell, MattiasIK Stern02:08:31+00:34:52
20154Persson, JohanFrämmestads IK02:16:59+00:43:20
21142Augustsson, DavidHindås SK02:26:45+00:53:06
-104Goldring, MikaelSki team SkåneDNS
-110Ousbäck, FredrikIFK Skövde SkidklubbDNS
Redovisat 23 av 23 st
Resultatlista: Rullskidor 42 km (H40) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1145Hamp, MagnusIK Stern01:41:49
2115Carlson, AndersSOK 6801:43:12+00:01:23
3152Sörensson, AndersTeam Swedemont SC01:46:47+00:04:58
4155Berntsson, AndreasGöteborgs SK01:47:33+00:05:44
5120Karlsson, ErikTanums IF01:54:08+00:12:19
6135Rom, AndreasFrämmestads IK01:54:29+00:12:40
7136Johansson, RobertFrämmestads IK01:55:16+00:13:27
8122Mazko, ViktorSF Vershina01:57:24+00:15:35
9140Olsson, ClaesGöteborgs SK01:59:21+00:17:32
10137Glännå, MagnusIK Stern01:59:31+00:17:42
11132Jacobsson, RobertStockholms RK01:59:57+00:18:08
12114Boltorp, MarkusEds SK02:07:16+00:25:27
13117Hörnström, Urban02:16:01+00:34:12
-116Huselius, HåkanIF Ski Team Skåne *
-121Magnusson, AndersIK SternDNF
-118Johansson, AndersRyda skDNS
-119Jönsson, DavidIk HakarpspojkarnaDNS
-123Qvarnström, MarkusIKHPDNS
-124Qvarnström, MattiasLekeryd/Svarttorp SKDNS
Redovisat 19 av 19 st
Resultatlista: Rullskidor 42 km (H50) start: 2018-06-03 14:58
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1126Blomberg, AdamGöteborg SK01:43:00
2127Eklund, LeifIfk Skövde Sk01:48:27+00:05:27
3148Larsson, Mats-ErikRyda SK01:55:30+00:12:30
4125Bern, BengtFK Herkules01:57:41+00:14:41
5144Sörqvist, JörgenGöteborgs SK01:57:59+00:14:59
6129Lund, NiclasAlliansloppets SK02:03:50+00:20:50
7139Gren, RobertMunkedals SOK02:24:29+00:41:29
-128Johansson, GöranMagra IS *
-149Gustavsson, UkfRyda SKDNF
-130Norin, PeterNacka Värmdö skidklubbDNS
Redovisat 10 av 10 st

FörkortningFörklaring
DNS(Did Not Start) Har inte startat
DNF(Did Not Finish) Har inte gått i mål/bröt
DISQ.(Disqualified) Diskvalificerad
*Väntar på resultat

www.torden.se - e-post