Resultatlista: Löpning 5 km (D) start: 2017-06-04 13:20
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1106Rostoft, SiriBul, Norge00:19:21
211Samzelius, AnnetteTanum Invest AB00:24:56+00:05:35
397Torberntsson, EppGrebbestad00:25:55+00:06:34
495Larsson, LenaTanums IF00:27:12+00:07:51
59Carlson, Therese00:31:55+00:12:34
610Karlsson, Stéphanie00:37:56+00:18:35
-12Sjöberg, LinaDNS
Redovisat 7 av 7 st
Resultatlista: Löpning 5 km (F16) start: 2017-06-04 13:20
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
194Persson, TuvaTranemo IF Skidor00:20:40
27Göransson, MiraÄspereds IF00:21:52+00:01:12
3104Rostoft Kristiansson, Telma Koll IL00:22:32+00:01:52
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: Löpning 5 km (H) start: 2017-06-04 13:20
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1103Mahmoud, AhmedStrömstad Löparklubb00:17:57
213Göransson, KlaesÄspereds IF00:22:42+00:04:45
3111Simanavicius, KestutisKolukis00:24:43+00:06:46
4110Simanavicius, DinasKolukis00:27:21+00:09:24
Redovisat 4 av 4 st
Resultatlista: Löpning 5 km (P16) start: 2017-06-04 13:20
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1105Rostoft Kristiansson, EmilKoll IL00:19:14
28Samzelius, VincentTanum Invest AB00:30:30+00:11:16
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Löpning 10 km (D) start: 2017-06-04 13:30
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
196Budd, EmilyBarts & the London RC00:42:43
215Widen, PetraGrebbestad00:45:39+00:02:56
314Hugoson, BeritKvillebyns SK00:54:06+00:11:23
499Bäckevik, SusanneÖverby Strömstad00:54:17+00:11:34
5100Olsson, EmelyTanumshede00:59:15+00:16:32
Redovisat 5 av 5 st
Resultatlista: Löpning 10 km (H) start: 2017-06-04 13:30
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1107Soonh, AndersKongahälla AIK Friidrott00:34:25
217Løvås, Even B.Team Selkvinnen/Halden00:38:40+00:04:15
319Ulvhammar, Joakim00:39:33+00:05:08
418Martinsson, JonasIFK Växjö00:40:25+00:06:00
598Hansen, FrankLöplabbet Drammen00:43:09+00:08:44
693Ohlsson, BengtTanums IF00:43:24+00:08:59
716Aronsson, HansSerneke00:44:41+00:10:16
8108Martinsson, OveTrollhättans IF Friidrott00:45:20+00:10:55
9102Gustavsson, Christian00:54:05+00:19:40
10101Aronsson, RogerLonesome Runners Fjällbacka00:54:23+00:19:58
Redovisat 10 av 10 st
Resultatlista: Inlines 28 km – med stavar (H) start: 2017-06-04 15:05
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
120Johansson, MarcusIF hagen Sk01:28:48
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Inlines 28 km – utan stavar (H) start: 2017-06-04 15:05
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
128Nielsen, EmilVARK01:00:06
223Eriksen, DagOslo Speedskaters01:04:08+00:04:02
327Middelkoop, GerritOslo Speedskaters01:09:33+00:09:27
425Lundberg, OveVo2 Inline- & cykelklubb01:11:13+00:11:07
529Sinclair, FredrikVarbergs RSK01:14:37+00:14:31
624Karlsson, ReineTanums IF01:17:51+00:17:45
7113Rörberg, HenrikTanums IF01:17:51+00:17:45
-21Bratli, MariusAktiv SKDNS
-22Eidsmo, FrodeOslo SpeedskatersDNS
-26Michelsen, ErikOslo SpeedskatersDNS
-30Östberg, UlfSernekeDNS
Redovisat 11 av 11 st
Resultatlista: Rullskidor 14 km (F16) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
132Persson, TuvaTranemo If Skidor00:46:12
2118Johansson, NannieSK Granan00:46:21+00:00:09
331Göransson, MiraÄspereds IF01:01:16+00:15:04
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: Rullskidor 14 km (H) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1128Gigernes, ÅdneNes SKI00:33:49
2130Lovstad, ÖyvindNes SKI00:34:52+00:01:03
3129Utne Bjerke, Ole TobiasSörum IL00:36:54+00:03:05
437Onsaker, Asbjørn LundTrøsken IL00:37:45+00:03:56
5123Dudal, LinuaGarphyttans IF00:46:05+00:12:16
655Larsson, Magnus00:46:25+00:12:36
7120Hällgren, JohanSK Granan00:55:07+00:21:18
8121Bernlo, TobiasStigen01:00:19+00:26:30
936Göransson, KlaesÄspereds IF01:01:16+00:27:27
Redovisat 9 av 9 st
Resultatlista: Rullskidor 14 km (P16) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
133Bergsland, AndreasTrøsken IL00:35:24
235Reiersen, OscarTrøsken IL00:36:42+00:01:18
3119Hillmersson, HugoGöteborgs Skidklubb00:37:44+00:02:20
4131Hoby, LucasLandehof00:42:54+00:07:30
534Karlsson, AntonTanums IF00:42:55+00:07:31
6124Dudal, DavidGarphyttans IF00:51:15+00:15:51
-133Bakken, PetterLyn SkiDNF
Redovisat 7 av 7 st
Resultatlista: Rullskidor 28 km (H70) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
191Soovik, JanGöteborgs Skidklubb01:21:44
290Persson, BertilGöteborgs Skidklubb01:27:17+00:05:33
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (D17-20) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
138Bergsland, MarteTrøsken IL02:10:58
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (D21) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
145Arvidson, ElinOK Lindéna01:58:24
246Jansson, AlexandraÖlands SK02:00:26+00:02:02
347Lindberg, UlrikaIk Stern02:05:15+00:06:51
Redovisat 3 av 3 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (D50) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
175Johnsson, KarinIK Stern02:10:10
276Öström, EleonorIK Stern02:11:17+00:01:07
Redovisat 2 av 2 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (H17-20) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1136Stokkeland, PetterTistedalen FL01:26:34
244Stigen, JørgenFredrikstad Skiklubb01:28:47+00:02:13
342Persson, AlbinTranemo IF Skidor01:35:26+00:08:52
441Jensen, Fredrik FossumTistedalen FL - Team Craft Østfold01:38:24+00:11:50
543Stigen, ErikFredrikstad Skiklubb01:38:44+00:12:10
640Drivenes, PhilipFredrikstad sk/Team Craft Østfold01:43:22+00:16:48
-137Svendsby, MariusTFL *
-39Arnesen, MadsFredrikstad Skiklubb/Team Craft ØstfoldDNS
Redovisat 8 av 8 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (H21) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
150Bryntesson, MattiasTrollhättans SOK01:23:27
2122Ahrlin, JerryTeam Swedemount SC01:23:28+00:00:01
352Jönsson, MarkusTranemo IF01:23:29+00:00:02
459Westman, TobiasIk Stern01:23:59+00:00:32
553Kanto, JohanIK Stern01:24:00+00:00:33
6116Netz, DanielGöteborgs SK01:32:47+00:09:20
751Helgersson, RasmusÖlands SK01:34:04+00:10:37
857Törnqvist, GustavIk Stern01:34:30+00:11:03
954Killén, FredricTränings konsulten01:37:28+00:14:01
1056Ranfalk, DavidIK Stern01:48:37+00:25:10
1149Augustsson, DavidHindås SK01:49:02+00:25:35
12125Linell, MattiasIK Stern01:49:04+00:25:37
13138Olsson, JonasTeam Tenant & Partner01:51:20+00:27:53
14127Ekelund, BjörnSerneke IF01:59:25+00:35:58
15135Arvidsson, DanielGöteborgs SK01:59:33+00:36:06
-48Af Wåhlberg, LinusÖlands SKDNF
-58Viker, AndreasIK SternDNS
Redovisat 17 av 17 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (H40) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
171Sörensson, AndersTeam Swedemount SC01:26:36
264Hamp, MagnusIK Stern01:28:45+00:02:09
367Löwendahl, PerGöteborgs Skidklubb01:28:55+00:02:19
462Carlson, AndersSOK 6801:29:04+00:02:28
574Wollentz, ThomasHalmstad Skidklubb01:32:40+00:06:04
6114Gustavsson, TorbjörnBorås GIF01:32:49+00:06:13
7134Bakken, ThoroddLyn Ski01:35:52+00:09:16
8109Persson, ThomasTranemo IF Skidklubb01:35:53+00:09:17
961Brankell, RichardMölndal Outdoor IF01:37:27+00:10:51
1068Olsson, StefanAXA SC01:37:27+00:10:51
11126Magnusson, AndersIK Stern01:37:45+00:11:09
1269Pålsson, HenrikTanums IF01:41:43+00:15:07
1365Karlsson, ErikTanums IF01:42:28+00:15:52
1470Rasmussen, PatrikBovallstrands Skidklubb01:43:26+00:16:50
1572Tjällgren, BjörnTrollhättan01:45:36+00:19:00
1666Käll, JohanBorås Gif01:48:23+00:21:47
17132Svensson, MagnusSOM 6801:51:16+00:24:40
18115Liljesäter, FredrikTrollhättans SOK01:51:21+00:24:45
1960Boltorp, MarkusEds SK01:58:06+00:31:30
-112Lundquist, PeterGillberga SK *
-73Vising, MarcusUddevalla IS *
-63Davidson, AndreasBorås SKDNF
Redovisat 22 av 22 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (H50) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
177Blomberg, AdamGöteborgs skidklubb01:26:34
280Ingemarsson, KennethIK Stern01:29:51+00:03:17
381Lindgren, JörgenIk Stern01:32:48+00:06:14
479Häger, JonasRyda sk01:36:03+00:09:29
5117Johansson, MichaelIK Stern01:39:20+00:12:46
682Nåbo, ArneTrollhättans SOK01:42:59+00:16:25
783Selin, Lars-HenryBullarens GOIF01:50:32+00:23:58
-78Blomberg, AdamGöteborgs Skidklubb *
Redovisat 8 av 8 st
Resultatlista: Rullskidor 35 km (H60) start: 2017-06-04 15:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
184Eklund, LeifIfk skövde sk01:32:31
289Tigerberg, KentLidköpings VSK01:41:43+00:09:12
388Tigerberg, BoLidköpings VSK01:44:39+00:12:08
485Johansson, GöranMagra IS01:57:40+00:25:09
-92Ericsson, UlfDuveds IF *
-86Melin, Matz-GöranApladalensLöpareklubbDNF
-87Skålberg, SörenIK SternDNF
Redovisat 7 av 7 st

FörkortningFörklaring
DNS(Did Not Start) Har inte startat
DNF(Did Not Finish) Har inte gått i mål/bröt
DISQ.(Disqualified) Diskvalificerad
*Väntar på resultat

www.torden.se - e-post