Resultatlista: 42 km Herr, 18+ år start: 2016-07-09 09:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
14132Kleist, AndersIK Akele03:20:04
24009Alenbrand, PärKolmården Adventures03:35:27+00:15:23
34090Lund, OskarIK Vista / Team Racepace03:36:58+00:16:54
44003Gustafsson, FredrikSträngnäs Skidklubb03:39:40+00:19:36
54133Pokorny, SebastianGöteborg03:46:09+00:26:05
64083Forsberg, MarcusSödra Dalarnas Räddningstjänst IF04:00:59+00:40:55
74106Levinson, NicklasOK Kolmården04:02:48+00:42:44
84131Vuorinen, HenrikRejlers IF04:07:34+00:47:30
94114Wikberg, DanielABB IF Ludvika04:11:04+00:51:00
104105Marklund, Magnus04:12:21+00:52:17
114110Höglund, PeterJärla Orientering04:14:15+00:54:11
124126Axelsson, JohanGoif Tjalve04:14:32+00:54:28
134033Otterström, JohanLinköpings OK04:17:24+00:57:20
144061Edoff, JonasSRC04:17:57+00:57:53
154115Norin, LarsSMHI IF04:18:58+00:58:54
164095Grönroos, MarkusTjalve IF Norrköping04:21:04+01:01:00
174111Bitén, NiklasTeam Sillkalv04:21:17+01:01:13
184050Börefelt, Christoffer04:27:33+01:07:29
194127Sjöstrand, OskarTeam Nordic Trail04:28:40+01:08:36
204120Lundström, MikaelTeam Gylfe04:30:45+01:10:41
214112Rundhovde, JörundBehandlingscenter04:30:47+01:10:43
224123Rydell, ErikBE Group04:34:27+01:14:23
234094Blomqvist, Andreas04:35:30+01:15:26
244096Löwendahl, JonasLinköpings skidklubb04:35:39+01:15:35
254065Östlund, PerIK NocOut.se04:37:42+01:17:38
264116Sjöholm, AlexanderIF START04:42:00+01:21:56
274028Lundkvist, JohanMälarö sok04:42:14+01:22:10
284062Åhlin, PerIK NocOut.se04:43:10+01:23:06
294082Melinder, Niklas04:44:38+01:24:34
304010Lyth, Daniel04:45:14+01:25:10
314097Loitto, Vesa04:46:47+01:26:43
324085Rinaldo, JoakimLK Nyköpings Runners04:46:47+01:26:43
334044Ben Dhafer, NajibLöpargänget i Motala04:52:54+01:32:50
344053Leidebrant, JörgenNyköping LK Runners04:54:05+01:34:01
354004Stenman, JoakimIK NocOut.se04:54:26+01:34:22
364088Nilsson, JonnieUT Kolmården04:54:30+01:34:26
374016Holmström, Henning04:55:33+01:35:29
384101Kronhed, FilipÖdeshögs Skidklubb04:56:27+01:36:23
394067Mjörning, FredrikIK NocOut.se04:56:30+01:36:26
404118Eriksson, HåkanAminea04:57:14+01:37:10
414121Laurén, Fredrik04:58:19+01:38:15
424015Collén, JonasWesteros Trail Running Society04:59:38+01:39:34
434089Johnsson, Bengt05:00:47+01:40:43
444100Nygren, MagnusRiver runners05:05:18+01:45:14
454011Lyth, JoachimTullinge SK05:05:46+01:45:42
464084Widenfors, MarcusSPIF05:08:21+01:48:17
474002Assali, ChereIFFRAM05:15:24+01:55:20
484023Stensson, NiclasPainomics05:15:48+01:55:44
494098Elofsson, HenrikKolmården MTB05:17:56+01:57:52
504027Carlsson, JoakimLK Tuppgök05:18:31+01:58:27
514117Johansson, Tobias05:21:10+02:01:06
524077Bertilsson, Olle05:27:12+02:07:08
534059Svensson, Jan-OlofFalkenbergs RR05:29:37+02:09:33
544071Lagerblad, StefanLK Tuppgök05:31:50+02:11:46
554036Backman, Fredrik05:33:32+02:13:28
564122Söderqvist, JohanMörbyfjärdens IF05:34:37+02:14:33
574035Spångberg, JohanTåby05:36:31+02:16:27
584040Sinclair, Mikael05:46:06+02:26:02
594043Nachtweij, BjörnSiemens05:58:17+02:38:13
604091Englund, BjörnTjust bike and running club05:59:07+02:39:03
614128Carlsson, JensHammarkinds SK06:02:42+02:42:38
624102Alpsten, JonasSISU Forshaga06:10:20+02:50:16
634026Pettersson, MattiasIK Akele06:11:19+02:51:15
644024Åkesson, OlaIK Akele06:12:05+02:52:01
654013Pirfält, Emil06:12:23+02:52:19
664047Bengtsson, Andreas06:13:09+02:53:05
674078Hansson, Anders06:15:04+02:55:00
684014Pirfält, Simon06:41:24+03:21:20
694034Emilsson, JohanGlobal Warning System07:34:49+04:14:45
-4057Ailert, SebastianSkyttholmenDNF
-4006Andersson, NiclasKolmården MTBDNF
-4052Boman Lindberg, LinusDNF
-4093Bronow, RobinDNF
-4017Linnér, PerDNF
-4030Olvey, TylerDNF
-4039Siedberg, JohanSparsör AIKDNF
-4113Svalstrand, MikaelSea Kayak BilldalDNF
-4038Swärdh, EricRunacademy IFDNF
-4130Vanhaelewyck, Lars42675DNF
-4020Andersson, TorgnyDNS
-4019Anderzén, HannesVegan runners ikDNS
-4108Backlund, KristoferDNS
-4086Bergquist, ChristofferIK NocOut.seDNS
-4068Brohäll, AndersStockholm MultisportDNS
-4022Bäckryd, EmmanuelPainomicsDNS
-4060Ceder, MikaelIK NocOut.seDNS
-4066Haglund, DavidIK NocOut.seDNS
-4029Heen, RonnyDNS
-4049Saläng, BjörnIK NocOut.seDNS
-4074Whitehurst, DarrenDNS
Redovisat 90 av 90 st
Resultatlista: 42 km Dam, 18+ år start: 2016-07-09 09:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
14092Ring, LisaIK NocOut,se03:45:03
24005Andersson, SofieMatteus SI03:59:12+00:14:09
34103Alpsten, MoaKarlstad04:27:06+00:42:03
44125Flintull, KristinaCarnegie IF04:36:16+00:51:13
54001Hannerz, SaraLNK ultrad04:42:01+00:56:58
64064Schouten, IlonaOutnorth Adventure Team04:43:10+00:58:07
74051Bergkvist, ChristinCarnegie IF04:48:03+01:03:00
84042Holmqvist, ÅsaSiemens04:56:24+01:11:21
94099Ellmark, NinaRiver runners05:04:16+01:19:13
104069Eckervig, Anette05:21:10+01:36:07
114045Sundtoft, JosefinUppsala Multisport05:22:39+01:37:36
124070Lagerblad, KarinFalkenbergs Roadrunner05:31:33+01:46:30
134058Ailert Andersson, NatalieSkyttholmen05:37:47+01:52:44
144129Carlsson, Anna-KarinTeam Nordic Trail05:37:56+01:52:53
154119Hagehed, LindaVäxjö Löparklubb05:46:01+02:00:58
164048Dahlberg, Sara06:13:09+02:28:06
174079Hansson, Frida06:14:25+02:29:22
184104Börjesson, LinneaTinnerö Trailrunners06:14:50+02:29:47
194124Gunolf, HannaBromma IF06:14:50+02:29:47
204109Gustafsson, Catrin06:28:49+02:43:46
-4031Gustavsson, LisaDNF
-4032Gustavsson, SaraDNF
-4000Lilléus, JennyMotivEatDNF
-4007Eriksson, SagaLinköpingDNS
-4072Johansson, IngmarieÖrebro AIKDNS
-4008Strömberg, SofieMatteus SIDNS
-4107Svärdh, Ann-SofieCarnegie IFDNS
Redovisat 27 av 27 st
Resultatlista: 2,5 km Barn, 7-12 år start: 2016-07-09 10:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
134Lund, AnnieOK Kolmården 00:12:15
262Björnqvist, RubinKAIK Handboll00:12:19+00:00:04
364Sidwall, EdvinKvarsebo IK00:12:23+00:00:08
480Wärn, SvenMauritzberg00:12:55+00:00:40
53Franzén, Alexander00:13:02+00:00:47
61Lundkvist, WildaMälarö sok00:13:03+00:00:48
79Wissting, MartinusSvorkmo NOI00:14:22+00:02:07
882Wärn, NilsMauritzberg00:14:30+00:02:15
965Björk, KristofferNyköping00:14:43+00:02:28
1023Kinnerberg, Olle00:14:45+00:02:30
1119Hedin, SofieTrosabygdens OK00:14:46+00:02:31
1275Olsson, OliverVita Hästen00:15:04+00:02:49
1348Franzén, YlvaKvarsebo IK00:15:19+00:03:04
144Eriksson, TuvaÅby Runners00:15:21+00:03:06
1512Bergquist, AmandaTrosabygdens OK00:15:23+00:03:08
1641Stuhrmann, Cornelia00:15:28+00:03:13
1739Stuhrmann, Anton00:15:44+00:03:29
1836Stuhrmann, Alvi00:15:46+00:03:31
1918Leidebrant, VidarNyköpings OK00:15:48+00:03:33
2051Valrygg, EmilVita Hästen00:15:48+00:03:33
2137Stuhrmann, Tilde00:16:00+00:03:45
226Svalstrand, AdeliaSea Kayak Billdal00:16:03+00:03:48
237Svalstrand, TeodorSea Kayak Billdal00:16:03+00:03:48
2443Strand, Jacob00:16:04+00:03:49
2521Jarl, SixtenNAIS orientering00:16:11+00:03:56
2663Björnqvist, EddieKSS00:16:26+00:04:11
2755Lindgren, EmmaNorrköpings AIS NAIS00:16:30+00:04:15
2820Jarl, AxelNAIS orientering00:16:35+00:04:20
2960Sidwall, EmmaKvarsebo IK00:16:52+00:04:37
3016Borup, FilippaTrosabygdens OK00:17:16+00:05:01
3181Wärn, AstridMauritzberg00:17:16+00:05:01
3217Borup, OliverJärna SK00:17:17+00:05:02
3340Stuhrmann, Alfred00:17:27+00:05:12
3422Nilsson, EmmaGrebo00:17:39+00:05:24
3510Holm, Stella00:17:51+00:05:36
3659Göhl, MalinFinspångs SOK00:18:19+00:06:04
378Engwall, Jonathan00:19:57+00:07:42
3853Valrygg, AlbinSkärblacka00:19:58+00:07:43
3952Westerström, EllaSöderköping00:20:00+00:07:45
4074Ettling, Alice00:20:08+00:07:53
4169Pilvinge, MoaOK Kolmården00:21:11+00:08:56
4278Friberg, Lee00:23:10+00:10:55
4379Fredriksson, Leia00:23:15+00:11:00
4456Ellemar, FannyBSK00:23:26+00:11:11
452Haglund, Elsa00:23:29+00:11:14
4658Göhl, MoaFinspångs SOK00:25:45+00:13:30
4714Nyström, Amanda00:25:47+00:13:32
485Börjesson, SvanteTinnerö Trailrunners00:25:48+00:13:33
4911Arvenberg, Ludvig00:26:49+00:14:34
5049Franzén, TildaKvarsebo IK00:26:59+00:14:44
5170Adsten, SvenSurfnoodles00:29:03+00:16:48
5271Nordqvist, SixtenGöteborg00:29:17+00:17:02
5372Melinder, HilmaSTHLM00:31:36+00:19:21
5461Larsson, Sindre00:47:15+00:35:00
-15Nyström, LeahDNS
Redovisat 55 av 55 st
Resultatlista: 2,5 km Ungdom, 13-17 år start: 2016-07-09 10:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
126Kinnerberg, Ida00:15:21
224Hector-Rosvall, CharlieLångviksmon00:15:59+00:00:38
354Träff, TildaNAIS00:16:12+00:00:51
425Zetterberg, Elsa00:16:53+00:01:32
567Lindroos, HugoKvarsebo IK00:19:34+00:04:13
666Lindroos, Ebba00:27:02+00:11:41
Redovisat 6 av 6 st
Resultatlista: 2,5 km Vuxen, 18+ år start: 2016-07-09 10:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
176Olsson, Daniel00:15:11
244Stuhrmann, Mats00:15:46+00:00:35
342Jonsson, Ola00:16:05+00:00:54
438Stuhrmann, Ellinor00:17:27+00:02:16
56080Boström Holm, Elin00:18:34+00:03:23
633Nilsson, ThereseGrebo00:22:45+00:07:34
728Haglund, Lisa00:23:28+00:08:17
857Ellnemar, PernillaBSK00:24:08+00:08:57
929Börjesson, MartinTinnerö Trailrunners00:25:49+00:10:38
1032Nyström, Susanne00:25:58+00:10:47
1145Franzén, IngridKvarsebo IK00:26:59+00:11:48
1268Lindroos, HelenaKvarsebo IK00:27:01+00:11:50
1330Arvenberg, Gunvor00:27:04+00:11:53
1477Wärn, AnnikaMauritzberg IK00:33:06+00:17:55
-27Lindholm, JohannaDNS
Redovisat 15 av 15 st
Resultatlista: 21 km Herr, 18+ år start: 2016-07-09 10:05
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
12001Bartkevicius, AlgirdasBillerudKorsnäs01:21:17
22157Eriksson, FredrikIK Akele01:22:24+00:01:07
32123Ettling, PeterSkogspojkarnas OK01:25:44+00:04:27
42153Stjernlöf, MartinEskilstuna Friidrott01:27:50+00:06:33
52003L. Björnqvist, ChristofferHammarby Friidrott01:29:18+00:08:01
62150Lund, PeterOK Kolmården01:30:05+00:08:48
72130Bäck, DanKumla SF01:34:15+00:12:58
82077Söderberg, MagnusIK Nocout.se01:34:47+00:13:30
92070Pirot, NicolasIK Akele01:35:30+00:14:13
102030Arneland, Morgan01:36:57+00:15:40
112109Casselsjö, ChristerOutnorth Adventure01:42:39+00:21:22
122126Hellström, Jonas01:44:38+00:23:21
132144Domfors, ChristianTjalve IF Norrköping01:44:49+00:23:32
142090Johansson, Robin01:44:59+00:23:42
152112Johansson, MatsBjörkfors Goif01:45:51+00:24:34
162079Göhl, HenrikFinspångs SOK01:46:23+00:25:06
172014Lindén, KristerLK Tuppgök01:46:31+00:25:14
182032Rosander, EricVarning på Stan01:46:43+00:25:26
192069Holgersson, HjalmarFloda BoIF01:46:56+00:25:39
202154Madejczyk, AndréTeam Bunkern01:48:04+00:26:47
212002Jansson, TommySaltsjöbaden Triatlon01:48:36+00:27:19
222114Allard, ChristianBjörkfors Goif01:49:47+00:28:30
232145Thorsson, TobiasSöndagsmilen01:50:06+00:28:49
242049Chedid, RickardFinspångs SOK01:50:31+00:29:14
252057Blidefalk, PatrikLönö IF/OK Södertörn01:50:52+00:29:35
262128Holm, Stefan01:51:00+00:29:43
272097Bjurkull, ThomasEnklare sport running club01:51:08+00:29:51
282080Brandt, TomasTeam Brandt01:52:18+00:31:01
292054Axberg, Robert01:52:19+00:31:02
302101Hjalmarsson, ErikLinköping01:53:15+00:31:58
312071Hammar, Jonas01:53:42+00:32:25
322108Johansson, Henrik01:54:12+00:32:55
332152Werner, Hugo01:55:52+00:34:35
342135Borup, HenrikTrosabygdens Orienterare01:57:52+00:36:35
352111Linder, HåkanTjalve IF Norrköping01:58:24+00:37:07
362009Wärn, ErikMauritzberg01:59:24+00:38:07
372124Lagos, AndersLöparknä ST02:00:10+00:38:53
382044Ydebrink, PeterTeam Nordic Trail Trosa02:01:12+00:39:55
392127Jakobsson, MikaelSvinstadsjöns If02:01:15+00:39:58
402028Eriksson, HenrikCarnegie IF02:01:26+00:40:09
412137Forsell, Håkan02:01:28+00:40:11
422062Lundgren, JanneKatrineholm02:02:00+00:40:43
432037Larsson, Daniel02:04:49+00:43:32
442088Olsson, Johan02:05:16+00:43:59
452005Karlsson, TommyTjalve IF Norrköping02:05:18+00:44:01
462129Järvinen, MartinVpS02:05:21+00:44:04
472055Klaesson, MikaelTeam Nordic Trail Trosa02:05:24+00:44:07
482106Reichhuber, JohannesTeam Nordic Trail02:05:33+00:44:16
492016Grassmann, JoakimTeam Nordic Trail Trosa02:05:47+00:44:30
502155Froste, Nils02:06:00+00:44:43
512007Hector, DanielLångviksmon02:06:05+00:44:48
522156Högsberg, JonasOpphems Löparklubb 02:06:34+00:45:17
532119Hovbrandt, TobiasVendelsö IK02:08:57+00:47:40
542141Sehler, StefanOk Kolmården02:09:06+00:47:49
552110Wennström, AxelFunRun02:09:28+00:48:11
562025Persson, Mattias02:10:12+00:48:55
572064Wallin, BengtBjörkfors GoIF02:11:37+00:50:20
582000Sandström, RonnyBillerudKorsnäs02:11:58+00:50:41
592041Axelsson, Markus02:12:15+00:50:58
602089Johansson, PeterPeps Adventures02:13:41+00:52:24
612132Kongstad, ThomasVästervik02:13:46+00:52:29
622122Shahabi, AlexanderEkängen Sveriges metropol02:14:50+00:53:33
632066Olofsson, Nils-GöranKisa SK02:14:51+00:53:34
642117Andersson, NicklasIK Akele02:17:11+00:55:54
652065Linde, Magnus02:17:16+00:55:59
662010Kaugesaar, Jakob02:17:28+00:56:11
672091Tinghed, Andreas02:17:28+00:56:11
682045Blom, Martin02:17:46+00:56:29
692023Garstad, JonasKvarsebo liljeberg02:17:59+00:56:42
702143Haller, Kristian02:18:12+00:56:55
712118Blomqvist, Jimmie02:19:04+00:57:47
722051Nilsson, PatricGrebo02:20:48+00:59:31
732052Wirehag, Hans-JörgenHallby SOK02:20:52+00:59:35
742026Eklund, Göran02:21:00+00:59:43
752039Zajac, Karl02:21:21+01:00:04
762031Hagberg, Christer02:21:51+01:00:34
772083Pettersson, Jonas02:21:51+01:00:34
782125Flodin, ErikFinspångs SOK02:22:14+01:00:57
792086Johansson, Christian02:22:15+01:00:58
802142Karlström, HåkanSödertälje if02:24:16+01:02:59
812040Haglund, Daniel02:26:20+01:05:03
822011Penton, HenrikRIF Linköping02:26:30+01:05:13
832136Sjödin, StefanTrosabygdens OK02:27:28+01:06:11
842099Luukko, Harri02:27:45+01:06:28
852094Orrberg, Lars02:31:30+01:10:13
862093Löthman, Johan02:31:31+01:10:14
872034Gustafsson, Niklas-02:37:52+01:16:35
882008Hansson, Markus02:45:57+01:24:40
892104Wilhelmson, AlexanderÖrebro AIK02:54:25+01:33:08
-2067Johansen, AndersIK Nocout.seDNF
-2035Beider, OskarÖrebro AikDNS
-2095Birgander, HenrikTeam Nordic TrailDNS
-2022Johansson-Modigh, KennethDNS
-2163Rousson, MikaelDNS
-2048Standar, MichaelSvanvik RCDNS
-2159Wissler, PatrikDNS
-2050Zetterberg, SamuelDNS
Redovisat 97 av 97 st
Resultatlista: 21 km Dam, 18+ år start: 2016-07-09 10:05
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
12058Larsson, AnnaOK Älvsjö/Örby01:44:58
22006Kindlund, PetraRunacademy IF01:45:52+00:00:54
32074Saksi, ElminaTjalve IF Norrköping01:48:36+00:03:38
42013Wärn, MarieMauritzberg01:49:53+00:04:55
52146Mannervik, Amanda01:50:07+00:05:09
62115Wissting, JennySvorkmo NOI01:51:13+00:06:15
74167O'connor, PiaTrailBlazers Running Club Sydney01:58:51+00:13:53
82138Kinnerberg, PetraLinköpings löparklubb02:01:06+00:16:08
92158Hellström, Paulina02:01:09+00:16:11
102103Åbjörn, TinaÖrebro AIK02:01:33+00:16:35
112060Kugelberg, IngridSherwoodskogen02:03:40+00:18:42
122056Renner, DanielaOK Södertörn02:03:45+00:18:47
132100Jansson, Josephine02:04:33+00:19:35
142021Östling, Linnea02:05:18+00:20:20
152139Norberg, AlenaIK NocOut02:05:20+00:20:22
162078Göhl, EvaFinspångs SOK02:05:33+00:20:35
172116Germundsson, MariaFiskbro Ränners02:06:07+00:21:09
182098Savelid, Christin02:06:12+00:21:14
192148Wissting, Lisa02:06:19+00:21:21
202018Haag Wallberg, Sofi02:07:10+00:22:12
212147Biewersi, KarinScania02:07:19+00:22:21
222082Rosander, Emma02:08:34+00:23:36
232019Strömmer, Lovisa02:08:36+00:23:38
242102Bachmann, Janine02:08:38+00:23:40
252140Sehler, MalinOk Kolmården02:09:06+00:24:08
262059Peterson, Katarina02:09:24+00:24:26
272107Ekblom, Hanna02:10:13+00:25:15
282053Andersson, AlmaSpace Unicorn IF02:12:48+00:27:50
292087Patriksson, CharlottePeps Adventures02:13:41+00:28:43
302081Ljungström, Helena02:13:58+00:29:00
312105Persson, Jenny02:18:09+00:33:11
322012Viklund, Pauline02:20:49+00:35:51
332120Svedberg, KarinFlexApplications02:20:56+00:35:58
342084Breding, Jessika02:22:07+00:37:09
352085Fällman, Sara02:22:13+00:37:15
362149Sperling, KatarinaTeam Nordic Trail02:24:31+00:39:33
372047Jonsson, IngelaLonesome Runners02:25:13+00:40:15
382113Boström, Karin02:25:35+00:40:37
392075Andersson, Jessica02:25:50+00:40:52
402042Mikaelsson, LisetteSSAB02:26:07+00:41:09
412133Röjthammar, CarolineIK Akele02:26:13+00:41:15
422096Engwall, Anna-LenaTeam Nordic Trail02:27:07+00:42:09
432046Gustafsson, Emma02:27:26+00:42:28
442029Eriksson, Helena02:29:34+00:44:36
452151Pilvinge, MalinOK Kolmården02:31:34+00:46:36
462024Wemmenhög, Hanna02:32:03+00:47:05
472033Andersson, Carolina-02:37:51+00:52:53
482076Beier, Caroline02:47:46+01:02:48
492038Zajac, Charlotte02:48:08+01:03:10
502020Ström, Maria02:51:00+01:06:02
512131Håkansson, AnnaIK NocOut.se02:56:36+01:11:38
522134Eriksson, Ann-Louise02:56:54+01:11:56
532073Adrian Meredith, Jenny03:02:53+01:17:55
542061Pettersson, Laura-03:06:26+01:21:28
552004Martin, AnnaNAIS03:09:56+01:24:58
-2161Agestam, AnnaDNS
-2162Agestam, ElinDNS
-2036Györik, JånnaÖrebro AIKDNS
-2160Kaugesaar, IaDNS
-2015Kumpula, MariaHallstahammarDNS
-2017Lagerlöf, ÅsaDNS
-2043Mjörning, LisaIK NocOut.seDNS
-2068Siivonen, DominiqueDNS
Redovisat 63 av 63 st
Resultatlista: 6 km Ungdom, <18 år start: 2016-07-09 11:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
16098Wehlin, JohanSkogspojkarnas OK00:28:20
26117Röjgård, SverreOK Kolmården00:31:28+00:03:08
36094Lund, Linnea OK Kolmården 00:32:14+00:03:54
46011Schönwell, LucasErikslund, Djupvik00:33:06+00:04:46
56012Börjesson, OlleTinnerö Trailrunners00:35:14+00:06:54
66013Börjesson, TageTinnerö Trailrunners00:37:36+00:09:16
76016Ettling, SofieSkogspojkarnas OK00:40:58+00:12:38
86004Bergh, Filip00:42:54+00:14:34
96007Lagerblad, NornaFalkenbergs IK00:45:41+00:17:21
106006Lagerblad, MalveFalkenbergs IK00:46:09+00:17:49
116017Holm, Melker00:46:10+00:17:50
126015Engberg, Ida00:46:13+00:17:53
136018Fält, AxelIK Akele00:48:14+00:19:54
146008Renner, BjörnOK Södertörn00:49:35+00:21:15
156005Bergh, Gabriel00:49:43+00:21:23
166001Ellnemar, Nattalie01:00:19+00:31:59
176002Ellnemar, Simone01:06:48+00:38:28
-6009Blidefalk, AmandaLönö IF/OK SödertörnDNS
-6010Blidefalk, EmilLönö IF/OK SödertörnDNS
-6003Hagberg, AlvaDNS
-6023Linnér, TildaDNS
Redovisat 21 av 21 st
Resultatlista: 6 km Herr, 18+ år start: 2016-07-09 11:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
16083Kibrom, SeareTjalve IF Norrköping00:25:26
26060Börjesson, MartinTinnerö Trailrunners00:26:58+00:01:32
36022Beskow, AndreasRunacademy IF00:27:29+00:02:03
46099Wehlin, MichaelSkogspojkarnas OK00:27:38+00:02:12
56073Franzen, PeterFinspångs Forrestrunners00:27:41+00:02:15
66074Mazur, OskarStalklubben00:27:41+00:02:15
76111Joelsson, AndersSaras Hälsokälla00:28:31+00:03:05
86075Berbu, AndreasSvorkmo NOI00:29:27+00:04:01
96089Lönnqvist, JohanCK Antilopen00:29:31+00:04:05
106021Sandberg, PerSäterbygdens OK00:30:41+00:05:15
116097Johansson, DanielAbu Jakob00:31:04+00:05:38
126043Nordström, Fredrik00:31:08+00:05:42
136105Nordqvist, JonasGöteborg00:31:45+00:06:19
146026Jarlö, Marcus00:31:59+00:06:33
156038Blixt, PatrikBjörkfors GoIF00:32:05+00:06:39
166024Hjerpe, Emil00:34:02+00:08:36
176036Sandahl, Arvid00:34:05+00:08:39
186116Ristenstrand, AndersKrokek00:34:14+00:08:48
196121Svensson, JoelNorrköping00:35:58+00:10:32
206055Pettersson, RichardNyköpings wushu00:38:26+00:13:00
216064Karlsson, RobinRunacademy IF00:38:39+00:13:13
226048Samuelsson, Marcus00:39:16+00:13:50
236071Barkman, JoakimTrafikverkets FF Stockholm00:39:45+00:14:19
246100Träff, KjellNais00:39:54+00:14:28
256106Hagberg, GunnarGuttes Cykel- & Alpinistklubb00:39:56+00:14:30
266076Simonsson, Mikael00:40:55+00:15:29
276101Valrygg, Roger#Fyskampen00:41:11+00:15:45
286086Kinnerberg, David00:41:15+00:15:49
296059Franzen, JimmyKvarsebo IK00:41:26+00:16:00
306108Friberg, JackKolbäck00:42:40+00:17:14
316113Hjorth, ErikVånga00:42:40+00:17:14
326065Andersson, HåkanHammarkinds SK00:45:41+00:20:15
336061Svanström, Göran00:47:09+00:21:43
346069Malmström, Conny00:47:16+00:21:50
356000Ericsson, RichardBillerudKorsnäs00:48:10+00:22:44
366085Fält, RichardIK Akele00:48:14+00:22:48
376040Renner, ClaesOK Södertörn00:49:50+00:24:24
386039Belanova, KvetuseOK Södertörn01:41:53+01:16:27
-6025Hjerpe, NilsDNF
-73Rosén Adsten, EmilSurfnoodlesDNF
-6032Öberg, JörgenIK AkeleDNF
-6030Gustavsson, PärDNS
-6028Lindblom, BrunoDNS
-6054Persson, JonasDNS
Redovisat 44 av 44 st
Resultatlista: 6 km Dam, 18+ år start: 2016-07-09 11:10
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
16093Lund, VeronicaOK Kolmården00:27:33
26095Forsberg, AnnaGöteborg Majornas OK00:28:30+00:00:57
36120Garstad, AmelieGOIF Tjalve00:30:08+00:02:35
46118Röjgård, JennyOK Kolmården00:31:29+00:03:56
56092Åberg, LisaST Rotvälta00:33:07+00:05:34
66112Hillbom, SaraSaras Hälsokälla00:34:32+00:06:59
76078Halvarsson, Jennie00:35:26+00:07:53
86020Sandberg, CarinaSäterbygdens OK00:35:50+00:08:17
96119Holmberg, Linda00:36:08+00:08:35
106082Jarl, GabriellaNAIS orientering00:37:57+00:10:24
116056Lindblom, JennyRunacademy IF00:38:05+00:10:32
126058Svensson, LouiseRunacademy IF00:38:32+00:10:59
136027Lindquist, Anna00:38:37+00:11:04
146103Casselsjö, CarolinaOK Kolmården00:38:52+00:11:19
156052Karlsson Lundgren, Christian00:39:16+00:11:43
166031Garstad, MarieKvarsebo liljeberg00:39:54+00:12:21
176087Kjell, Kamilla00:40:31+00:12:58
186115Lindholm, CarolinKolmården00:40:33+00:13:00
196114Hallström HHjort, MonaVånga00:41:04+00:13:31
206042Lindfors, Ann-Katrin00:43:24+00:15:51
216029Otterström, YlvaLinköpings OK00:43:43+00:16:10
226110Karlsson, KarolinaKvarsebo IK00:44:22+00:16:49
236109Lindgren, HelenaNais00:46:31+00:18:58
246107Talvitie, JennyKolbäck00:46:36+00:19:03
256081Näsman, Åsa00:46:44+00:19:11
266102Valrygg, Veronica#Fyskampen00:47:08+00:19:35
276062Vickman, Kerstin00:47:09+00:19:36
286096Nordwall, MariaOK Kolmården00:51:11+00:23:38
296079Åberg, GunbrittGötelöpare00:51:13+00:23:40
306104Dahlberg, SusanneLonesome Runners00:51:21+00:23:48
316072Andersson, Lena00:51:35+00:24:02
326070Fiene, Andrea00:52:47+00:25:14
336077Lindqvist, Anna00:52:48+00:25:15
346057Söderqvist, KristineSisters on the run00:56:18+00:28:45
356068Malmström, Carina00:58:23+00:30:50
366067Bjurkull, Annelie00:59:06+00:31:33
376044Ellnemar, Sandra01:00:19+00:32:46
386034Ellnemar, Sophia01:06:49+00:39:16
396037Petersson, Ylva01:08:02+00:40:29
406035Gunnarsson, EvaFalkenbergs RR01:17:52+00:50:19
-6046Bergwall, CeciliaDNS
-6045Blidefalk, JennyLönö IF/OK SödertörnDNS
-6053Brunius, MarineDNS
-6066Engberg, ChristinaDNS
-6049Käll, ElnaDNS
-6047Nilsson, SussiDNS
-6033Persson, AnnikaDNS
-6063Pragsten, FridaDNS
-6051Waara, LinaDNS
-6041Öhrling, SandraRegion ÖstergötlandDNS
Redovisat 50 av 50 st
Resultatlista: 10 km Ungdom, <18 år start: 2016-07-09 11:15
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
11000Hector-Rosvall, CarlLångviksmon00:48:39
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: 10 km Herr, 18+ år start: 2016-07-09 11:15
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
11054Filipsson, FredrikTjalve IF Norrköping00:39:34
21026Jonsson, JörgenNorrköping00:41:09+00:01:35
31053Sidwall, PeterKvarsebo IK00:44:38+00:05:04
41048Resin, TommyDRFK201000:45:36+00:06:02
51042Ström, FredrikRunacademy IF00:45:40+00:06:06
61056Ledin, MagnusDRFK201000:47:35+00:08:01
71035Donn, Fredrik00:48:55+00:09:21
81050Karlsson, ThureDjungelpatrullen Norrköping00:49:00+00:09:26
91020Ingvarsson, Eric00:49:27+00:09:53
101007Rogler, KarlSEB AB00:49:39+00:10:05
111021Ingvarsson, Mikael00:50:04+00:10:30
121051Carlsson, ThommyDjungelpatrullen Norrköping00:50:08+00:10:34
131006Lundberg, BjörnTB Bil00:50:42+00:11:08
141033Harryson, Emil00:50:57+00:11:23
151052Rydgren, HåkanNorrköping00:51:14+00:11:40
161043Nilsson, Thomas00:52:57+00:13:23
171038Johansson, PeterKopparbo00:55:15+00:15:41
181005Johansson, AlexanderTB Bil00:55:27+00:15:53
191003Berglin, CalleTB Bil00:57:17+00:17:43
201015Andersson, Daniel00:57:22+00:17:48
211025Zetterberg, Per00:59:08+00:19:34
221016Andersson, Dennis01:01:41+00:22:07
231022Gustafsson, Samuel01:02:04+00:22:30
241041Johansson, LageBackhopparnas SK01:02:12+00:22:38
251057De Geer, ClaesBromma01:02:25+00:22:51
261031Rudström, ArneNävekvarns Båtklubb01:06:00+00:26:26
271024Skowronek, Rikard01:24:09+00:44:35
-1002Busch, CarlTB BilDNS
-1028Friman, JonasSherwoodskogenDNS
-1001Rising, JohanTB BilDNS
Redovisat 30 av 30 st
Resultatlista: 10 km Dam, 18+ år start: 2016-07-09 11:15
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
11049Södermark, FridaTjalve IF Norrköping00:44:30
21055Holmberg, MalinStäk00:48:47+00:04:17
31030Björklund, VictoriaMjölby00:50:17+00:05:47
41045Wallin, ÅsaIK Akele00:50:39+00:06:09
51047Söderstedt, TereseÖrnsköldsvik00:51:27+00:06:57
61004Berglund, MimmieTB Bil00:55:16+00:10:46
71036Gåverud, HannaStadium00:55:50+00:11:20
81037Ballin, Jenny00:55:51+00:11:21
91044Dahl, Therés00:58:22+00:13:52
101046Grabbe, SarahHagunda IF00:58:27+00:13:57
111029Gabrielsson, Maria00:59:13+00:14:43
121040Utterström, Sofia00:59:45+00:15:15
131018Larsson, Miranda00:59:55+00:15:25
141032Helfrid, Lena01:02:14+00:17:44
151023Gustafsson, Sara01:07:01+00:22:31
161009Lindblom, Tamara01:07:03+00:22:33
171008Schiau, Irina01:07:04+00:22:34
181017Blumenthal, Cecilia01:09:14+00:24:44
191013Åberg, Malin01:10:37+00:26:07
201014Högberg, Maria01:14:53+00:30:23
-1039Birgander, PernillaSolnaDNF
-1019Appelsved, IngelaDNS
-1010Bratne, DeniceDNS
-1012Granberg, YvonneApcoaDNS
-1027Hägg, AnnaDNS
-1011Modig, LindaDNS
Redovisat 26 av 26 st
Resultatlista: Testklass start: 2016-07-09 18:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
-10908Test, Test 908DNF
-10209Test, Test 209DNF
-10909Test, Test 909DNF
Redovisat 3 av 3 st

FörkortningFörklaring
DNS(Did Not Start) Har inte startat
DNF(Did Not Finish) Har inte gått i mål/bröt
DISQ.(Disqualified) Diskvalificerad
*Väntar på resultat

www.torden.se - e-post