Resultatlista: P10-12 start: 2013-05-19 10:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1343Grahn, SimonKolmården MTB00:31:10
2346Lindqvist, ViktorKolmården MTB00:31:16+00:00:06
3341Berglund, KalleSpårvägen CF00:34:30+00:03:20
4344Johansson, KarlFinspångs CA00:35:50+00:04:40
5349Norlander, ElliotCK Ceres00:36:15+00:05:05
6350Porseteg, LudvigSpårvägen cf00:41:22+00:10:12
7342Enemård, OliverCk Antilopen00:42:15+00:11:05
8348Nilsson, EmilCk Antilopen00:42:33+00:11:23
9351Vizins, BenjaminMera Lera MTB00:42:46+00:11:36
10352Warrén, JoelMTB Täby00:43:06+00:11:56
-345Klyver, HjalmarTrosabygdens cyklisterDNS
-347Nilsson, EliasTullinge SKDNS
Redovisat 12 av 12 st
Resultatlista: Motion 10 km start: 2013-05-19 10:00
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
361Amrén, P-ONSK00:38:05
362Bergling, CarlGubböle IF00:47:54
376Brown, ClaraMera Lera MTB00:40:08
363Buckard, LindaTeam Family00:59:15
364Buckard, SimonTeam Family00:59:13
375Johansson, MarkusFinspångs CA00:35:50
365Liljencrantz, CarlCK CeresDNF
366Lindberg, NellyCk Antilopen00:42:36
367Lindvall, Hanna00:50:42
374Marklund, OscarKolmården MTB00:39:05
368Olsson, StefanSpårvägen CF00:44:25
369Pettersson, SebastianFinspångs CA00:37:16
370Pettersson, UlfFinspångs CA00:37:16
358Schön, MartinNorrköpings Skidklubb00:53:00
357Schön, OliverNorrköpings slalomklubb00:52:59
371Thulin-Elofsson, JoelKolmården MTB00:36:22
372Tjörnfors, RuneSpårvägen CFDNS
359Wikström, ÖrjanSvärtinge CK00:42:16
373Wärn, JensNAIS Orienteringsklubb00:38:18
Redovisat 19 av 19 st
Resultatlista: F10-12 start: 2013-05-19 10:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1338Berglund, ElviraSpårvägen CF00:44:23
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: Nyb F/P 6-10 start: 2013-05-19 10:10
Nr.Efternamn, FörnamnKlubb
377Agnevik, OscarMera lera mtb
378Andreasson, MaxKolmården mtb
379Andreasson, MånsKolmården mtb
401BBB, AAA *
386Berglund, FabianSpårvägen CF
380Enemård, AlfonsCk Antilopen
381Flygholm, LucasEskiulstuna Cykelklubb
382Fridström, Tovasträngnäs cykelklubb
383Liljencrantz, AdamCK CeresDNS
384Lindgren, Ella
385Molin, Kosmosvarbergs mtbDNS
Redovisat 11 av 11 st
Resultatlista: Tävling 55 km Dam start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
157Berglund, AnnIK Hakarpspojkarna02:35:35
253Edvardsson, AngelicaCykloteket Racing Team02:51:15+00:15:40
355Lagercrantz, HeleneBorås CA02:53:49+00:18:14
451Björkman, FridaTeam Corratec Sweden03:08:50+00:33:15
556Wånggren, UlrikaMotala aif Ck03:23:49+00:48:14
654Eriksson, AnkiAlingsås SC04:24:08+01:48:33
-52Dahlstrand, ElnaIKHPDNF
-58Clarén, JessicaÅhus CKDNS
Redovisat 8 av 8 st
Resultatlista: Tävling 55 km Herr start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
134Eriksson, DanielTrosabygdens cyklister02:30:27
233Mörk, PärCK Ceres02:38:13+00:07:46
329Jonsson, AndreasEskilstuna CK02:38:30+00:08:03
432Lövgren, MattiasFInspångs CA02:39:26+00:08:59
527Larsson, HåkanÖrebrocyklisterna02:46:42+00:16:15
622Sjögren, ThomasCSK Ludvika02:55:23+00:24:56
731Svensson, JesperSkövde CK02:56:56+00:26:29
823Vizins, DickMera Lera MTB02:58:59+00:28:32
930Alheim, MatsSpårvägen CF02:59:01+00:28:34
1026Ekström, PerCK Valhall03:00:15+00:29:48
1125Åhlen, ChristerMJölby CK03:07:57+00:37:30
1224Warrén, OlaAXA SC03:20:30+00:50:03
-28Palou, JaimeTäby MTBDNF
Redovisat 13 av 13 st
Resultatlista: F15-16 start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
-301Wånggren, IdaMotala aif ckDNS
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: P15-16 start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1205Larsson, HermanSpårvägen CF01:24:18
2201Gustafsson, EmilAlmby IK01:31:24+00:07:06
3208Östlund, JonatanTullinge SK01:35:32+00:11:14
4206Lindquist, SimonSpårvägen CF01:42:10+00:17:52
5207Tiderman, FelixTulliinge SK01:53:18+00:29:00
6202Hällbom, KimEskilstuna CK02:03:24+00:39:06
-203Johansson, Williamck ceresDNF
-204Kloo, WillliamNorbergsCKDNS
Redovisat 8 av 8 st
Resultatlista: F13-14 start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
-337Molin, SagaVarbergs mtbDNS
Redovisat 1 av 1 st
Resultatlista: P13-14 start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
1295Larsson, AlexanderSpårvägen CF01:08:54
2296Lindquist, EmilSpårvägen CF01:13:55+00:05:01
3292Helin, MathiasBorås CA01:14:45+00:05:51
4291Andersson, RikardFinspångs CA01:20:24+00:11:30
5297Rösliden, EdvinMera Lera MTB01:26:36+00:17:42
6293Helsing, MarkusSpårvägen CF01:29:25+00:20:31
7299Klingvall, ErikSpårvägen Cf01:43:04+00:34:10
-298Petersson, RasmusMera Lera MTBDNF
-294Kloo, EdwinNorbergsCKDNS
Redovisat 9 av 9 st
Resultatlista: Tävling 55 km Herrjuniorer start: 2013-05-19 11:00
Plac.Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
164Thyrstedt, RobinKolmården MTB02:20:21
265Gustafsson, AdamEksjö CK02:32:00+00:11:39
361Engström, JakobKolmårdens MTB02:35:02+00:14:41
462Gustafson, JensSödertälje CK03:07:22+00:47:01
563Ljungberg, Malcolmkolmårdens mtb03:11:00+00:50:39
Redovisat 5 av 5 st
Resultatlista: Motion 55 km start: 2013-05-19 11:01
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
101Ahlmark, MarcusÅby03:11:03
164Ahlström, FredrikNorrköping03:26:23
102Andersson, ClaesMTB Täby03:01:06
172Andersson, KlasFinspångs CA03:11:22
103Andersson, RonnyTjust Bike & Runningclub03:31:58
104Arvidsson, Per-AndersMTB Täby03:10:48
105Bagge, MatsTrosabygdens Cyklister03:22:49
106Bengtsson, Georg03:59:55
107Berzelius, TobiasMVLT03:14:42
161Bjöörn, JimmyNyköping02:59:09
108Buckard, JoakimTeam Family03:24:47
109Bäckelin, Daniel-03:02:58
110Carlsson, MattiasVreta Skid&MotionDNS
111Casselsjö, ChristerNickes FanclubDNS
112Dahlqvist, MagnusFF Västerås03:54:54
113Enemård, RobertCK AntilopenDNF
114Engström, TobiasMera Lera MTB03:02:53
115Ericsson, Linus03:59:52
116Eriksson, LarsMeraLeraMTB03:15:35
117Flygholm, ChristerEskilstuna CykelklubbDNF
118Friedel, HansHallstahammar03:53:21
119Gustasfson, JohanÅlberga GIFDNS
120Hallgren, LenaAxa Sports ClubDNS
121Helgstrand, SaraÅlberga GIFDNS
122Hultgren, FredrikMera Lera MTBDNF
123Jedenfalk, PaulVreta somk03:23:17
124Johansson, CarolinaMotala aifDNS
174Jönsson, Oskar Åby03:20:49
125Kallin, Robert03:15:50
173Karlsson, AndreasLinköping03:14:50
126Karlsson, FredrikNorrköping04:18:16
160Karlsson, FredrikBoxholm03:08:50
262Karlsson, MikaelEricsson IF Katrineholm02:04:35
127Karlsson, Roger03:11:42
166Laakso, KimEricsson IF03:17:31
162Larsson, GöranOrt02:53:23
128Leberruyer, NicolasSträngnäs CK02:54:51
129Lindberg, JohanCk Antilopen03:10:36
130Lindius, Robert-DNS
131Lindqvist, Göran03:33:12
132Lopes Barbosa, GustavoBrasil03:12:59
133Lönn, JohanGranheds If03:19:32
171Malmkvist, JohanHögsjö03:29:52
134Malmlöv, Per02:52:52
135Malmsten, Marcus03:07:14
136Möller, MattiasNorrköping04:06:15
137Noaksson, Jens03:27:39
138Nobrant, PerMera Lera MTB03:18:34
139Norlander, PerCK Ceres03:43:01
140Nyberg, ChristianMera Lera MTB03:03:35
141Nygren, ÅsaDNS
142Odhner, Jens03:17:15
143Possman, JohanCK Vallhall02:42:43
144Ringborg, Fredrik03:53:43
145Ringborg, Martin03:53:15
146Rosén, TobiasBroby Goif03:44:42
170Rydell, AntonFMCK Eksjö02:58:15
147Silfverduk, Tobias04:47:09
148Ståhl, PerMera LeraDNS
149Sundholm, HansMTB Täby04:00:20
150Svensson, EricDISQ.
163Söderström, PärFinspångs CA03:43:20
151Taivassalo, TommiCKN Norrtälje03:32:43
152Tenggren, ChristianEksjö CK03:01:05
165Tyrbjörn, MagnusMariefred03:41:30
153Van Moeffaert, Denis03:03:59
154Wallin, AnnaIK Nocout05:15:06
155Wallin, Pär03:16:10
167Widén, RichardMera Lera MTB04:12:42
156Widing, PatrikMotala aifDNS
169Winge, NilsMera Lera MTB03:13:36
157Zäll, MarcusDNS
158Åswärdh, Torbjörn04:15:52
159Öhman, ErikVretaSOMK02:53:23
Redovisat 74 av 74 st
Resultatlista: Motion 35 km start: 2013-05-19 11:01
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
266Andersson, Johan Linköping01:58:32
265Andersson, LarsMotala02:12:38
263Anund, KristinaMjölby CK02:28:19
221Apelgren, Johan02:12:50
222Bagge, MarkusDNF
223Bergstedt, Johnny02:05:16
224Borg, GustavYdres Stigfinnare01:48:36
225Brage, MattiasYdres stigfinnare01:57:12
226Ekner, AndersSMHI02:08:13
227Ekner, PerSnättringe SK02:44:37
228Ericsson, LarsMålerås IF01:38:18
229Flordal, HenrikKatrineholms OK01:46:33
230Folkeson, PeterTjust BRC01:45:57
231Fridström, Petersträngnäs cykelklubb01:44:24
232Gran, ChristerEskilstuna02:09:43
233Haffling, StefanCK Dainon02:00:16
234Hellström, MattiasFK-Energi02:25:09
235Hällbom, JonasEskilstuna CK02:04:04
236Jaksch, Peter01:50:51
237Kroon, Robert02:06:12
238Kågemalm, NathalieDNF
239Kättström, MattiasMVLT02:36:51
240Leijon, FreddyFinspångs CA01:37:31
241Liljencrantz, ErikCK Ceres01:56:27
242Lind, Christer02:25:30
243Lind, Maria02:18:06
244Lönn, JakobGranheds if01:57:04
245Lönnqvist, JohanLönnqvists cykelklubb01:51:24
264Melin, GunnarJursla02:01:45
246Mildner, Andreas01:55:20
248Nilsson, Bengt02:04:08
247Nilsson, DagTeam Family02:17:02
249Nilsson, Per-Olof02:15:28
250Norek, Michael02:00:15
261Ohlson, RobertNynäshamn01:48:55
251Ovinder, Alexander01:59:24
252Palmfjord, HåkanCK Ceres01:50:22
253Petersson, MatsTajts MTB02:04:16
254Pettersson, JockeDNS
255Reinholdsson, AndersVingåker MTB02:03:17
256Sjökvist, BoboMTB Söndagar02:06:37
257Stark, Krister02:05:23
258Tamm, RalphEskilstuna CK01:53:17
259Åstrand, ChristerVingåker02:03:16
260Åswärdh, Ulrika02:22:03
Redovisat 45 av 45 st
Resultatlista: Motion 25 km start: 2013-05-19 11:01
Nr.Efternamn, FörnamnKlubbTid
306Bark, GunnarMera Lera01:40:30
307Dahlgren, Johanna02:07:10
308Dirhoussi, AchrafMariefred mtb01:36:11
309Gahnertz, Erik02:01:40
310Jacobsson, StefanVingåkers OK01:22:40
311Karlsson, ErikaNybro SKI01:31:19
325Koivula, MikaelNyköping01:58:36
313Lindberg, AxelCk Antilopen01:31:41
314Lindgren, Linda02:11:13
315Norell, LisaMera Lera MTB01:45:41
316Norman, JonathanMalmslätt01:33:34
317Norman, PatrickMalmslätt01:33:34
318Pettersson, Ronnie01:22:38
319Ragnarsson, BjörnAb Karl Hedin IF01:27:22
320Rentoft, Martin01:28:54
324Söderström, EvaOK Kolmården01:37:54
323Söderström, TuaFinspångs CA01:32:18
321Wärdig, AnneliTeam Family01:49:55
322Åstrand, RogerTeam Katucha01:31:23
Redovisat 19 av 19 st

FörkortningFörklaring
DNS(Did Not Start) Har inte startat
DNF(Did Not Finish) Har inte gått i mål/bröt
DISQ.(Disqualified) Diskvalificerad
*Väntar på resultat

www.torden.se - e-post